pl

Trasa EDK 2019

Dziemiany - Św. Rity

Początek
Dziemiany

Koniec
Kalwaria Wielewska w Wielu

Długość trasy
55 km

Suma podejść
604 m

Data EDK
05.04.2019

Trasa pełna

Trasa

Dziemiany - Piechowice - Joniny - Wygoda - Płęsy - Przerębska Huta - Czarlina - Skoczkowo - Wdzydze Kiszewskie - Gołuń - Wdzydze Tucholskie - Borsk - Przytarnia - Wiele

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa z Dziemian asfaltem prowadzi przez Piechowice, następnie drogami polnymi i ścieżkami leśnymi do wsi Joniny, przez Wygodę do Płęs. Przez most na rzece Wdzie dojdziemy do Skoczkowa, następnie szosą osiągniemy Wdzydze Kiszewskie, a potem brzegiem Krzyża Jezior Wdzydzkich min. przez  Gołuń, Lipę, Przytarnię do Kalwarii Wielewskiej, po jej przebyciu dochodzimy do kościoła św. Mikołaja, gdzie kończymy trasę. 


Trasa jest  długa i wymagająca, ale  urokliwa, sprzyjająca kontemplacji, z dala od zabudowań. Jest przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie, ambitnych, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego. Należy pamiętać, że trasa pokonywana nocą jest bardziej męcząca niż w dzień i należy się do niej wcześniej przygotować fizycznie i psychicznie.

Dojazd do Dziemian i powrót z Wiela we własnym zakresie.  Z Wiela będzie możliwość powrotu autokarami na parkingi do Dziemian - deklaracja podczas zgłaszania się.


Każdy uczestnik bierze udział w EDK na własną odpowiedzialność. Nie zapewniamy ubezpieczenia ani opieki medycznej. Zalecamy wyposażyć się w elementy odblaskowe, dobre nieprzemakalne buty i okrycie, obowiązkowo latarkę, ewentualnie kijki do nordic walking oraz termos z ciepłym napojem i posiłek. Poinformuj bliskie osoby, że wychodzisz na trasę, daj mapę EDK na wypadek, gdyby trzeba było po Ciebie przyjechać.  Zanim wyruszysz przeczytaj:  przygotuj się.

INFO Dodatkowe informacje o rejonie

5 kwietnia 2019 r. o godz. 20.00. - rozpoczynamy Mszą św. w kościele św. Antoniego w Dziemianach ul. Wyzwolenia 25. Przed i po Mszy św. w pobliskim Ośrodku Kultury (ul. 8 Marca 14), zdeklarowani odbierają pakiety EDK: rozważania stacji Drogi Krzyżowej, odblask i opaska EDK - cena 12 zł. UWAGA! OPIS TRASY KAŻDY DRUKUJE SAM, LUB POBIERA Z APLIKACJI W TELEFONIE!

Deklaracja udziału jest prowadzona tylko za pośrednictwem strony internetowej EDK (trzeba na tej stronie znaleźć rejon Dziemiany, wybrać jedną z 3 tras).   Prosimy o dokładne zapoznanie się z zakładką PRZYGOTUJ SIĘ. Ew. pytania prosimy kierować na:  edk@siostryzorlika.pl

Uczestnictwo w EDK ma charakter indywidualnej, dobrowolnej praktyki religijnej. Osoby decydujące się na udział w EDK biorą na siebie całkowitą odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Każdy uczestnik zabiera ze sobą latarkę czołówkę oraz drewniany krzyż. Warto ściągnąć aplikację EDK na telefon z trasą, opisem i rozważaniami.  Więcej informacji o EDK Dziemiany oraz wszelkie aktualności można znaleźć na Facebooku. Patronat Honorowy objął: Ks. Bp Pelpliński Ryszard Kasyna.

Rejon

Dziemiany

św. Antoniego Padewskiego

Adres parafii

ul. Wyzwolenia 25
83 - 425 Dziemiany

Koordynator

S. Mirona Turzyńska, Joanna StopaTrasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Dziemiany - Św. Franciszka z AsyżuDziemianyDziemianyKalwaria Wielewska w Wielu42 km
Dziemiany - św. AntoniegoDziemianyDziemianyKalwaria Wielewska w Wielu28 km
Dziemiany - Św. RityDziemianyDziemianyKalwaria Wielewska w Wielu55 km
Łubiana - św. Maksymiliana KolbeDziemianyŁubianaKalwaria Wielewska w Wielu25 km
Wspierają EDK