pl

Trasa EDK 2018

Sługi Bożego Ks. Stanisława Sudoła

Początek

Raniżów

Kościół Wniebowzięcia NMP

Koniec

Raniżów

Figura Jezusa Miłosiernego w Rynku

Długość trasy

41 km

Suma podejść

174 m

Patron

Sługa Boży ks. Stanisław Sudoł

Data EDK

16.03.2018

Trasa pełna

 

Poziom trudności

Brak

Trasa

Raniżów, Staniszewskie, Zielonka, Mazury, Turka, Posuchy, Poręby Wolskie, Wola Raniżowska, Lipnica, Dzikowiec, Zembrza, Raniżów

 

 

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa raniżowskiej EDK rozpoczyna się w kościele parafialnym w Raniżowie a kończy przy Figurze Jezusa Miłosiernego na rynku w Raniżowie. Trasa we większości przebiega drogami utwardzonymi, jest tez kilka odcinków dróg polnych i leśnych. W czasie przejścia z Raniżowa do Staniszewskiego bezwzględnie idziemy chodnikiem. Wyruszamy po Mszy Świętej o godz. 20.00. Trasę każdy pokonuje we własnym tempie, idziemy pojedynczo lub w niewielkich grupach. Poszczególne stacje EDK będą dodatkowo oznaczone białymi zniczami. Pamiętamy o regule milczenia, trasę pokonujemy w taki sposób aby innym nie przeszkadzać w modlitwie i skupieniu. Jedynie rozważania stacji drogi krzyżowej można odczytać głośno.  Od godziny 20.00 w przedsionku kościoła sprzedaż pakietów uczestnika w cenie 12 zł. Na zakończenie Mszy każdy uczestnik EDK otrzyma drewniany krzyż który zabierzemy na drogę. W razie potrzeby dodatkowych informacji proszę o telefon: 888 126 008Z uwagi na ponad 40 kilometrow do przejścia, porę nocną oraz brak zabezpieczenia medycznego, zaleca się udział w EDK osobom o dobrej kondycji fizycznej.Początek  raniżowskiej EDK jest w  kościele parafialnym w Raniżowie. Obok kościoła jest duży parking gdzie można zostawić samochód. Zarówno dojazd jak i powrót każdy organizuje sobie we własnym zakresie.
Każdy z uczestników powinien mieć kamizelkę odblaskową oraz latarkę, najlepiej czołową. Proszę pamiętać, że na trasie EDK nie ma zabezpieczenia medycznego oraz samochodów towarzyszących. W razie problemów ze zdrowiem lub opadnięcia z sił, uczestnicy na własną rękę organizują sobie pomoc. Każdy uczestnik musi pamiętać aby zaprać ze sobą coś do jedzenia i do picia. Bardzo proszę aby tam gdzie to jest możliwe poruszać się po chodniku, zwłaszcza na odcinku z kościoła w Raniżowie do miejscowości Staniszewskie.

Rejon

Raniżów

województwo podkarpackie

 

Adres parafii

ul. Grunwaldzka 32,
36-130 Ranizów

Koordynator

Jan Puzio

 

 

Informacje dodatkowe

Raniżowska EDK rozpoczyna się 16 marca 2018 Mszą Świętą o godzinie 20.00 w kościele parafialnym w Raniżowie

Rejestracja uczestników i sprzedaż pakietów raniżowskiej EDK będzie od godz. 19.20 w przedsionku kościoła w Raniżowie. Cena pakietu 12 zł.

Przypominamy, że każdy z uczestników powinien dokładnie zapoznać się z trasą EDK, ponadto dla bezpieczeństwa kamizelkę odblaskową oraz latarkę.

Wspierają EDK