pl

Trasa EDK 2018

Trasa Michalicka - św. Aniołów Stróżów

Początek

Miejsce Piastowe

Sanktuarium św. Michała Archanioła

Koniec

Blizne

Kaplica św. Michała Archanioła

Długość trasy

41 km

Suma podejść

506 m

Patron

Św. Aniołowie Stróżowie

Autor

ks. Maksymilian Michcik

Data EDK

23.03.2018

Trasa pełna

 

Trasa

Miejsce Piastowe - Targowiska - Wróblik Szlachecki - Haczów - Jabłonica Polska - Zmiennica - Brzozów - Stara Wieś - Blizne

Materiały do pobrania

 

 

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa rozpoczyna się przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza Mszą Świętą o 21na ołtarzu fatimskim. Następnie drogą polną za Sanktuarium udajemy się do pod kościół w Targowiskach. Stamtąd drogami bocznymi udajemy się przez Widacz i Wróblik Królewski do Wróblika Szlacheckiego. Stamtąd zdążamy do Haczowa i drogami bocznymi do Brzozowa przez Jabłonicę Polską, Malinówkę i Zmiennicę. Z Brzozowa przez Starą Wieś dochodzimy do przepięknie oświetlonej kapliczki p.w. św. Michała Archanioła w Bliznem.

Trasa ma dwa trudne podejścia przed Brzozowem i w Bliznem. Prosimy o zgranie śladu GPS trasy.

Stamtąd powrót organizowany jest we własnym zakresie.

Dojazd do Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym najlepiej własnym środkiem transportu. Miejsce Piastowe znajduje się 5 km od Krosna (kierunek jak na Sanok). Tu krzyżują się ważne szlaki komunikacyjno-handlowe: DK nr 28 Nowy Sącz-Przemyśl i DK nr 19 Rzeszów-Barwinek. 

Przy Sanktuarium znajduje się duży parking samochodowy gdzie będzie można zostawić pojazd na całą noc.

Od 20.00 będą rozdawane pakiety EDK czyli odblaski z logo EDK, książeczka z rozważaniami Drogi Krzyżowej 2018 (jeżeli centrala EDK nie zdąży ich wydrukować to dostarczymy je w formie  uboższej), opis trasy (jest do ściągnięcia ze strony EDK), inne gadżety.

OFIARA to 10 zł. Pakiety będą rozdawane w w budynku Liceum Ogólnokształcącego przy NSD w Miejscu Piastowym.

Msza św. na rozpoczęcie EDK rozpocznie się o 21.00 na ołtarzu fatimskim przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza.

Każdy uczestnik zapewnia sobie powrót we własnym zakresie.Księżą Michalici nie są organizatorami lecz tylko propagatorami idei takiej formy duchowości jaką jest EDK. Stąd każdy odpowiada za siebie już w momencie podejmowania decyzji i chęci przejścia zaproponowanej trasy. Podajemy jedynie standardy jakie mogą nam dać impuls do refleksji w czasie drogi i podjęcia decyzji o przemianie życia w trudzie i znoju jakiego doznał sam Chrystus.

Stąd generalnie EDK jest dla osób pełnoletnich. Osoby niepełnoletnie muszą isć pod opieką osoby pełnoletniej.

Przed wyruszeniem prosimy o zapoznanie się z zakładką Zanim wyruszysz. Pomimo indywidualnego charakteru EDK, powinniśmy zadbać nie tylko o nas samych i reagować, gdy spotkamy kogoś w potrzebie. 

Pamiętajmy o przystosowaniu się do warunków pogodowych oraz zaopatrzenie się w odblaski, czołówkę, zapasowe baterie, napoje wyżywienie ewentualnie zmienną odzież, mapa, opis drogi oraz rozważania na rok 2018 (do ściągnięcia ze strony EDK), naładowany telefon, wszelkie konieczne numery telefonów alarmowych i do bliskich.

Rejon

MIEJSCE PIASTOWE

województwo podkarpackie

 

Adres parafii

UL. BŁ. BRONISŁAWA MARKIEWICZA 25,
38-430 MIEJSCE PIASTOWE

Koordynator

Ks. Maksymilian Michcik CSMA

 

 

Informacje dodatkowe

Plan działań EDK MIEJSCE PIASTOWE

20.00 - Wydawanie pakietów w Liceum Ogólnokształcącym przy NSD w Miejscu Piastowym;

21.00 - Eucharystia na ołtarzu fatimskim przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym;

Bezpośrednio po mszy świętej wyjście na wybrane trasy;

Do zobaczenia :)
Trasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Trasa Michalicka - bł. ks. Bronisława MarkiewiczaMIEJSCE PIASTOWEMiejsce PiastoweMiejsce Piastowe43 km
Trasa Michalicka - św. Aniołów StróżówMIEJSCE PIASTOWEMiejsce PiastoweBlizne41 km
Trasa Michalicka - św. MIchała ArchaniołaMIEJSCE PIASTOWEMiejsce PiastoweMIejsce Piastowe44 km
Wspierają EDK