pl

Trasa EDK 2018

Niebieska - Matki Bożej Troskliwej

Początek

Godowa

kościół św. Krzysztofa

Koniec

Godowa

kościół św. Krzysztofa

Długość trasy

49 km

Suma podejść

1091 m

Patron

Matka Boża Troskliwa

Autor

ks. Paweł Pietraszek

Data EDK

23.03.2018

Trasa pełna

 

Trasa

Godowa - Strzyżów - Gbiska - Wysoka - Markuszowa - Kozłówek - Rzepnik - Węglówka - Bonarówka - Żyznów - Godowa

 

 

Informacje dodatkowe o trasie

        Trasa Matki Bożej Troskliwej prowadzi głównie szlakami turystycznymi, jest trasą bardziej "górską", dość wymagającą.  Biegnie przez trzy wzniesienia (od Kozłówka, od Rzepnika i od Bonarówki). Początkowy i końcowy odcinek przebiega drogą asfaltową.


        Ekstremalna Droga Krzyżowa w Rejonie Strzyżów rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19:00 w parafii p.w. św. Krzysztofa w Godowej, 23 marca 2018 r.  

        Rejestracja na trasę odbywa się tylko przez stronę www.edk.org.pl i potrwa do północy 18.03.2018 r.

        11 marca (niedziela) po Mszy Świętej o godz. 16.00 w kościele św. Krzysztofa w Godowej odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych uczestnictwem w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Na spotkaniu będzie można zapoznać się z ideą EDK oraz przygotowanymi trasami. Postaramy się także odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania związane z decyzją podjęcia udziału w EDK oraz kwestią przygotowania się do drogi.

        EDK jest darmowe. Opłacie podlega jedynie pakiety, których chęć zakupu należy potwierdzić w czasie rejestracji. Cena pakietu - 15 zł (rozważanie + opaska odblaskowa + zapinka).

        Rozdawanie pakietów odbędzie się pół godziny przed Mszą Świętą na rozpoczęcie EDK oraz pół godziny po Mszy Świętej.   

        Rozważania, opisy trasy i mapa dostępne są także na stronie internetowej edk.org.pl oraz w Aplikacji Ekstremalna Droga Krzyżowa (tam także nagrania audio rozważań).

        Sztab nie jest organizatorem lecz tylko koordynatorem idei takiej formy duchowości jaką jest EDK. Stąd każdy odpowiada za siebie już w momencie podejmowania decyzji i chęci przejścia zaproponowanej trasy. Osoby niepełnoletnie powinny mieć zapewnioną opiekę kogoś pełnoletniego. 

        Podejmując uczestnictwo w EDK pamiętajmy o przystosowaniu się do warunków pogodowych poprzez odpowiednią odzież i obuwie oraz zaopatrzenie się w odblaski, czołówkę lub latarkę, zapasowe baterie, naładowany telefon, wszelkie konieczne numery telefonów alarmowych i do bliskich, a także wyżywienie i napoje, mapę, opis drogi oraz rozważania na rok 2018.


    Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na facebooku - EDK – Rejon Strzyżów - gdzie na bieżąco będą pojawiać się informacje dotyczące Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszym rejonie.

Rejon

Strzyżów

województwo podkarpackie

 

Adres parafii

Godowa 260,
38-100 Godowa

Koordynator

ks. Paweł Pietraszek


Trasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Niebieska - Matki Bożej TroskliwejStrzyżówGodowaGodowa49 km
Zielona - św. KrzysztofaStrzyżówGodowaGodowa38 km
Wspierają EDK