pl

Trasa EDK 2018

św. Jana od Krzyża

Początek

Czechowice – Dziedzice

Kościół Św. Katarzyny

Koniec

Czechowice – Dziedzice

Kościół Św. Katarzyny

Długość trasy

26 km

Suma podejść

390 m

Patron

św. Jan od Krzyża

Autor

Elżbieta Lapczyk
Paweł Wiśniewski

Data EDK

23.03.2018

Trasa na wzór

 

Poziom trudności

Część trasy poprowadzona terenami polnymi/leśnymi.

Trasa

Czechowice - Dziedzice – Mazańcowice – Międzyrzecze Górne – Międzyrzecze Dolne – Mazańcowice – Czechowice - Dziedzice

 

 

Informacje dodatkowe o trasie

Trasę rozpoczynamy  w Czechowicach-Dziedzicach przed kościołem św. Katarzyny. Trasa biegnie drogami asfaltowymi, bocznymi  i gruntowymi poprzez Czechowice-Dziedzice, Mazańcowice, Międzyrzecze Górne - do Groty Matki Boskiej z Lourdes z 1949 a następnie wraca przez Międzyrzecze Dolne, Mazańcowice, oraz Czechowice-Dziedzice z powrotem do kościoła św. Katarzyny. (Parafia nie jest organizatorem EDK)

Stacje Drogi Krzyżowej są umiejscowione przy kościołach, kapliczkach i krzyżach wzdłuż trasy.

Najkrótsza trasa w naszym dekanacie.

Dla osób, które się wahają aby podjąć wyzwanie na pełnej trasie EDK oraz dla osób początkujących aby mogły spróbować swoich sił na łatwiejszej drodze. 

Tereny którymi wiedzie trasa są bardzo zróżnicowane: drogi asfaltowe, gruntowe, polne, szutrowe. Trasa dla osób pełnoletnich.Początek i koniec znajduje się przy kościele św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach ul. Kopernika 42. Przy kościele znajduje się parking gdzie można zostawić samochód.

Z poza Czechowic najlepiej dojechać od strony DK1. Na światłach przy firmie "Pekaes" należy zjechać w ul. Mazańcowicką a następnie dalej do ul. Kopernika.

Dojazd i powrót na własną rękę.

Poruszając się drogami publicznymi należy pamiętać o zachowaniu ostrożności , należy włączyć czołówki oraz zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. W przypadku ewentualnego spotkania dzikich zwierząt - nie uciekać i nie atakować, w razie zagrożenia spokojnie się wycofać - w 99% przypadków to wystarczy. 

Mimo, iż jest to trasa "na wzór EDK" powinniśmy być odpowiednio przygotowani do jej przejścia.

Pamiętajmy o wygodnych, sprawdzonych butach, dobranej odzieży do warunków atmosferycznych, naładowanym telefonie oraz prowiancie i wodzie.

Pamiętajmy, że w razie urazu, kontuzji lub braku sił warto się umówić z kimś aby w trudnej sytuacji po nas podjechał autem. Dobrze jest osobom bliskim przedstawić przebieg trasy aby wiedzieli którędy będziemy iść. Pamiętajmy o tym, że baterie telefonów komórkowych mogą się rozładować w trakcie trasy dlatego warto mieć naładowaną baterię do pełna lub zabrać ze sobą tzw. power banki.

Warto wgrać ślad trasy na smartphona lub korzystać z aktualnej aplikacji EDK do pobrania ze sklepu google. W wielu aplikacjach można także skorzystać z opcji podążania trasą np Endomondo czy Google Maps.

Należy pamiętać, że:

Każdy idzie na własną odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie nie mogą iść same. Jeżeli ktoś czuje się niepewnie, pomimo zaleceń aby trasę przemierzać w samotności powinien wybrać się w towarzystwie innych.    

Rejon

Czechowice-Dziedzice

województwo śląskie

 

Adres parafii

Kopernika 42,
43-502 Czechowice-Dziedzice

Koordynator

Dariusz Pamuła

 

 

Informacje dodatkowe

Rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej CZ-DZ nastąpi Mszą Św. o godz. 18:00 w parafii św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach

Zapisy są obowiązkowe ale bezpłatne. Bardzo prosimy o informacje w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wydarzeniu.Trasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Dookoła Jeziora Goczałkowickiego - św. KatarzynyCzechowice-DziedziceCzechowice-DziedziceCzechowice-Dziedzice66 km
św. WendelinaCzechowice-DziedziceCzechowice-DziedziceCzechowice-Dziedzice46 km
św. Jana od KrzyżaCzechowice-DziedziceCzechowice – DziedziceCzechowice – Dziedzice26 km
Wspierają EDK