pl

Trasa EDK 2018

Św. Franciszka z Asyżu

Początek

Dziemiany

Kościół św. Antoniego

Koniec

Kalwaria Wielewska w Wielu

Kościół św. Mikołaja w Wielu

Długość trasy

42 km

Suma podejść

515 m

Patron

św. Franciszek z Asyżu

Autor

S. Mirona Turzyńska

Data EDK

16.03.2018

Trasa pełna

 

Poziom trudności

Skarpy, błoto, trudne tereny ponawałnicowe, przejście przez DW nr 235 i tory kolejowe

Trasa

Dziemiany - Turzonka - Dywan - wzniesienie Czarnej Góry - Lendy - Wysoka Zaborska - Główczewice - Orlik - Lamk - Wiele

 

 

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa z Dziemian prowadzi drogami i ścieżkami leśnymi, przy brzegach jezior do przepięknie położonej Kalwarii Wielewskiej, po jej przebyciu dochodzimy do kościoła św. Mikołaja, gdzie kończymy trasę. Uwaga!!! Po sierpniowej nawałnicy jest zakaz wstępu do lasu, prowadzone są prace usuwające szkody przy pomocy ciężkiego sprzętu. Możemy poruszać się tylko po wyznaczonym szlaku EDK.

Trasa jest urokliwa, sprzyjająca kontemplacji, z dala od zabudowań. EDK przeznaczona jest dla osób aktywnych fizycznie, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego. Należy pamiętać, że trasa pokonywana nocą jest bardziej męcząca niż w dzień i należy się do niej wcześniej przygotować fizycznie i psychicznie.

Dojazd do Dziemian i powrót z Wiela we własnym zakresie.  Z Wiela będzie możliwość powrotu autokarami na parkingi do Dziemian - deklaracja podczas zgłaszania się.

Każda osoba uczestniczy w EDK na własną odpowiedzialność. Nie zapewniamy ubezpieczenia ani opieki medycznej.  Zalecamy wyposażyć się w elementy odblaskowe, dobre nieprzemakalne buty i okrycie, obowiązkowo latarkę, ewentualnie kijki do nordic walking oraz termos z ciepłym napojem i posiłek. Poinformuj bliskie osoby, że wychodzisz na trasę, daj mapę EDK na wypadek, gdyby trzeba było po Ciebie przyjechać. Dla bezpieczeństwa uczestnik otrzymuje również mapę z opisem trasy. EDK ma charakter indywidualnego zmierzenia się z trasą oraz własnymi słabościami, jednak powinno się reagować,  gdy po drodze się spotka kogoś w potrzebie!  Zanim wyruszysz zapoznaj się z informacjami - przygotuj się.

Rejon

Dziemiany

województwo pomorskie

 

Adres parafii

ul. Wyzwolenia 25,
83 - 425 Dziemiany

Koordynator

S. Mirona Turzyńska
Joanna Stopa

 

 

Informacje dodatkowe

16 marca 2018 r. o godz. 20.00. - rozpoczynamy Mszą św. w kościele św. Antoniego w Dziemianach ul. Wyzwolenia 25. Przed i po Mszy św. w pobliskim Ośrodku Kultury (ul. 8 Marca 14), chętni będą mogli odbierać pakiety EDK: rozważania, odblask EDK, przypinka, opis i mapa trasy (Opłata 15 zł ).

Deklaracja udziału jest prowadzona tylko za pośrednictwem strony internetowej EDK (trzeba na tej stronie znaleźć rejon Dziemiany, wybrać trasę).  Ew. pytania:  edk@siostryzorlika.pl

Uczestnictwo w EDK ma charakter indywidualnej, dobrowolnej praktyki religijnej. Osoby decydujące się na udział w EDK biorą na siebie całkowitą odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Każdy uczestnik zabiera ze sobą latarkę czołówkę oraz drewniany krzyż. Więcej informacji o EDK Dziemiany oraz wszelkie aktualności można znaleźć na Facebooku. Patronat Honorowy objął: Ks. Bp Pelpliński Ryszard Kasyna, medialny: Radio Głos, Brusy Net, Kościerzyna24, Radio Kaszebe, InfoKościerzyna, InfoKartuzy, wspierają nas:  UG Dziemiany, Piękne Kaszuby, Kurier Kaszubskiparafia WieleTrasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Św. Franciszka z AsyżuDziemianyDziemianyKalwaria Wielewska w Wielu42 km
św. AntoniegoDziemianyDziemianyKalwaria Wielewska w Wielu29 km
Św. RityDziemianyDziemianyKalwaria Wielewska w Wielu55 km
Wspierają EDK