pl

Trasa EDK 2019

100-lecia niepodległości RP - Ignacego Skorupki

Początek
Marki

Koniec
Marki

Długość trasy
41 km

Suma podejść
167 m

Data EDK
12.04.2019

Trasa pełna

Trasa

Marki - Zielonka - Ossów - Kobyłka - Radzymin - Marki

Materiały do pobrania

Opis trasy PDF Ślad KML

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa biegnie przez miejsca związane z wydarzeniami z przed prawie 100 lat.  Idziemy przez Ossów i Radzymin. Dotrzemy do cmentarzy żołnierzy poległych w bitwie pod Ossowem i Radzyminem w 1920 roku. Na trasie znajduje się bazylika w Kobyłce oraz kolegiata w Radzyminie. Dzięki tej trasie EDK nawiedzisz ważne dla naszej małej Ojczyzny miejsca. Zapisz się już DZIŚ!Trasa oprócz swoej długości 42 km nie posiada utrudnień. Każdy kto posiada odrobinę kondycji powinien przejść ten ciekawy z historycznego punktu widzenia odcinek.Dojazd samochodem (dostępny parking przed kościołem na Jutrzenki) lub autobusem linii 140, 738 do przystanku Marki Hallera, Marki Pustelnik.Trasa nie posiada niebezpiecznych odcinków. Szczególną uwagę należy zachować idąc poboczem drogi 635 z Jankowa do Radzymina oraz starym odcinkiem DK nr 8 ze Słupna do Marek. W lesie pomiędzy Kobyłką a Jankowem możliwe dzikie zwierzęta. Na całej trasie możliwość kontaktu z wolno biegającymi psami.

INFO Dodatkowe informacje o rejonie

EDK Marki rozpoczynamy 12 kwietnia 2019 Mszą Świętą o godzinie 20 w kościele parafii Matki Bożej Królowej Polski w Markach Pustelniku przy ulicy Jutrzenki 26.

Proponujemy dwie trasy:

1. 40 km - trasa biegnie szlakiem ważnych dla naszej Ojczyzny miejsc: Ossów oraz Radzymin.  Dodatkowo będziemy przechodzić przez Zielonkę, Kobyłkę oraz Ciemne. Droga zaczyna i kończy się w Markach. W większości szlak biegnie poprzez tereny miejskie, częściowo przez las oraz poboczem drogi.

2. 20 km - trasa dla początkujących uczestników EDK. Droga biegnie przez Zielonkę, Kobyłkę oraz Nadmę. Idziemy przez tereny miejskie oraz poboczami drogi. 

Pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa podczas marszu, zadbaj o swoją widoczność. Zachowaj wszystkie reguły Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Warto :-)

Z Panem Bogiem

Nie zwlekaj zapisz się już dziś. Jeżeli chcesz nam pomóc w przygotowaniach zapisz się teraz. Im szybciej się zarejestrujesz tym nam będzie łatwiej :-)Dojazd liniami autobusowymi 140 lub 738 do przystanku Hallera 02

Rejon

Marki

Parafia Matki Bożej Królowej Polski

Adres parafii

Jutrzenki 26
05-270 Marki

Koordynator

Krzysztof BławdziewiczTrasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
100-lecia niepodległości RP - Ignacego SkorupkiMarkiMarkiMarki41 km
Ekstremalny Święty MarekMarkiMarkiMarki22 km
Wspierają EDK