pl

Trasa EDK 2019

Żółta - św. Klary

Początek
Radom

Koniec
Skrzyńsko

Długość trasy
42 km

Suma podejść
282 m

Data EDK
12.04.2019

Trasa pełna

Trasa

Radom Śródmieście (Katedra Opieki NMP) - Kozia Góra - Cerekiew - Wacławów - Chruślice - Zabłocie - Kolonia Wawrzyszów - Mniszek - Kłudno - Kochanów Wieniawski - Sokolniki Suche - Skrzynno - Skrzyńsko (Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej)

INFO Dodatkowe informacje o rejonie

EDK w Radomiu rozpoczniemy Mszy św. w Katedrze pw. Opieki NMP, w piątek 12 kwietnia 2019 o godz. 19 pod przewodnictwem ks. bp. Piotra TurzyńskiegoRejestracja uczestników drogą internetową na poszczególne trasy zostanie uruchomiona 22.03.2019

Osoby zainteresowane „pakietem EDK” będą mogły go nabyć przed Mszą w salach domu parafialnego przy ul. Henryka Sienkiewicza 13.

Koszt pakietu wynosi 10 zł i zawiera: opaskę odblaskową, opaskę silikonową i książeczkę z rozważaniami.  Pakiet nie jest obowiązkowy, ale nabywając go przyczyniasz się do propagowania idei EDK.

Przypominamy, że EDK nie ma organizatora. Każda osoba wyrusza w trasę na własną odpowiedzialność. Nie ma służby medycznej ani technicznej. Zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi; pamiętaj, że w EDK wpisane jest ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia.

Prosimy o zapoznanie się ze stroną https://www.edk.org.pl/przygotuj-sie.html

Gorąco zachęcamy Was do duchowego przygotowania się poprzez spowiedź
i modlitwę. Eucharystia jest dla wszystkich, więc zabierzcie na nią również tych spośród waszych bliskich, przyjaciół, znajomych, którzy nie idą na EDK, ale wspierają Was w tym fizycznym, jak i duchowym wyzwaniu.

Wszyscy uczestnicy muszą zapewnić sobie powrót ze Skrzyńska we własnym zakresie. Tak jak w ubiegłym roku poinformujemy lokalnych przewoźników o terminie EDK i o przybliżonej ilości osób biorących w niej udział. Mamy nadzieję, że podstawią busy, autobusy.


Jest również  możliwośc powrotu pociągiem – stacja kolejowa „Przysucha” jest tak naprawdę w Skrzyńsku, ale sprawdzenie rozkładu PKP pozostawiamy każdemu, kto zdecyduje się wracać tym środkiem transportu.

Rejon

Radom

Duszpasterstwo Akademickie

Adres parafii

ul. Górnicza 2
26-600 Radom

Koordynator

Mateusz MortkaTrasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Niebieska - Św. Michała ArchaniołaRadomRadomSkrzyńsko46 km
Czerwona - św. Jadwigi KrólowejRadomRadomSkrzyńsko49 km
Czarna - św. Ojca PioRadomRadomSkrzyńsko47 km
Żółta - św. KlaryRadomRadomSkrzyńsko42 km
Biało-Czerwona ks. Romana KotlarzaRadomRadomSkrzyńsko50 km
Wspierają EDK