pl

Trasa EDK 2019

Czerwona

Początek
Bydgoszcz

Koniec
Toruń

Długość trasy
44 km

Suma podejść
294 m

Data EDK
12.04.2019

Trasa pełna

Trasa

Bydgoszcz - Strzyżawa - Ostromecko - Wałdowo Królewskie - Bolumin - Skłudzewo - Łążyn - Zamek Bierzgłowski - Leszcz - Świerszczynki - Olek - Toruń

INFO Dodatkowe informacje o rejonie

EDK rozpoczyna się Eucharystią o 21.00 w parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy. Zakończenie w kościele św. Józefa w Toruniu. Dojazd i powrót we własnym zakresie. Przed wyjściem z domu należy sprawdzić w internecie możliwości powrotu. 

Osoby, które nie zdążą się zarejestrować online mogą również wziąć udział w EDK poprzez rejestrację na miejscu przed lub po Mszy.

Każdy pieszy poruszający się po drogach publicznych ma obowiązek nosić elementy odblaskowe. Trzeba zaopatrzyć się także w latarkę, która nie tylko zasygnalizuje obecność na drodze, ale także rozświetli trasę. Choć EDK ma charakter indywidualny, nie wolno zostawiać osób będących w potrzebie. Przed wyjściem z domu należy poinformować bliskie osoby o planach wyruszenia na EDK. Warto zostawić im mapę z trasą, na wypadek gdyby niemożliwy był dalszy marsz i trzeba było prosić ich o podwiezienie. Każda osoba bierze udział w EDK na własną odpowiedzialność. Sztab przygotowujący trasę nie gwarantuje jakiejkolwiek formy pomocy na trasie.

Od 19.30 w kościele MB Królowej Męczenników rozpoczyna się dystrybucja pakietów uczestnika (rozważania, opaska, odblask), także 15 minut po Mszy będzie można zakupić pakiet oraz otrzymać opis trasy.

Rejon

Bydgoszcz- parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników

Matki Boskiej Królowej Męczenników

Adres parafii

Generała Mikołaja Bołtucia 5
85-796 Bydgoszcz

Koordynator

Ks. Wojciech Retman

Wspierają EDK