pl

Trasa EDK 2019

Droga św. Nikodema do Jerozolimy

Początek
Żary

Koniec
Żagań

Długość trasy
44 km

Suma podejść
316 m

Data EDK
trasy edycji 2020 będą dostępne od 26 lutego 2020

Trasa pełna

Trasa

Żary - Grabik-Górka-Lipinki Łużyckie-Suchleb-Miłowice-Mirostowice Górne-Mirostowice Dolne-Jankowa Żagańska-Szczepanów-Siodło-Żagań

Informacje dodatkowe o trasieDojazd do Żar i powrót z Żagania każdy uczestnik EDK organizuje we własnym zakresie - kościół w Żaganiu znajduje się blisko dworca PKS, dodatkowo pomiędzy Żaganiem a Żarami kursuje miejska komunikacja autobusowa. 

Osoba uczestnicząca w EDK bierze na siebie wszelką odpowiedzialność związaną z tym wydarzeniem. W razie nieprzewidzianych zdarzeń jest zdana wyłącznie na własne siły lub na pomoc osób, które wcześniej zawiadomi o tym, że bierze udział w EDK.

INFO Dodatkowe informacje o rejonie

Ekstremalna Droga Krzyżowa zaczyna się mszą świętą o godzinie 20:00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca na ul. Szymanowskiego 4 w Żarach. 


W dniu 31 marca 2019r. (niedziela) po wieczornej mszy św. planowane jest spotkanie informacyjno – organizacyjne, na którym zostanie przedstawiona idea EDK, zasady i sposób przygotowania się do udziału w EDK, sposób rejestracji.

Uczestnik, który chce otrzymać pakiet materiałów na EDK ponosi koszty organizacyjne 15,00 zł (otrzymuje pakiet uczestnika: książeczkę z rozważaniami, pamiątkową opaskę silikonową na rękę i opaskę odblaskową).

 

Zapotrzebowanie na pakiet zgłasza się w odpowiednim miejscu przy wypełnianiu formularza internetowego. Opłata ta nie jest obowiązkowa, aby wyruszyć na EDK, ale wtedy materiały trzeba sobie zapewnić samemu – rozważania, mapa trasy w PDF i ślad KML są do pobrania ze na stronie internetowej EDK po wybraniu właściwej trasy.


Trasa prowadzi drogami asfaltowymi oraz leśnymi przez miejscowości Grabik, Górka, Lipinki Łużyckie, Suchleb, Miłowice, Mirostowice Górne i Dolne, Jankowa Żagańska, Szczepanów, Siodło i kończy się przy Kaplicy Grobu Bożego przy kościele pw. Nawiedzenia NMP w Żaganiu przy ul. Podgórnej 16. Trasa wymaga doświadczenia w długich wędrówkach pieszych. Należy wcześniej podjąć przygotowania do przejścia pieszo tak długiej trasy. Dojazd do Żar i powrót z Żagania każdy uczestnik EDK organizuje we własnym zakresie. Długość trasy 44 km.

 

Przed wyjściem należy pobrać na telefon aktualny ślad KML trasy EDK i wydrukowany opis trasy. Należy zapoznać się z opisem trasy i informacjami na stronie: http://www.edk.org.pl/przygotuj-sie.html

Opis trasy jest aktualnie w trakcie weryfikacji i doprecyzowywania, najlepiej pobrać go nie wcześniej niż trzy dni przed wyruszeniem na EDK

 

Osoba uczestnicząca w EDK bierze na siebie wszelką odpowiedzialność związaną z tym wydarzeniem. W razie nieprzewidzianych zdarzeń jest zdana wyłącznie na własne siły lub na pomoc osób, które wcześniej zawiadomi o tym, że bierze udział w EDK.

Rejon

Żary

Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca

Adres parafii

ul. Szymanowskiego 4
68-200 Żary Żary

Koordynator

Tomasz Marciniak

Wspierają EDK