pl

Trasa EDK 2019

św. Wendelina

Początek
Czechowice-Dziedzice

Koniec
Czechowice-Dziedzice

Długość trasy
46 km

Suma podejść
400 m

Data EDK
12.04.2019

Trasa pełna

Trasa

Czechowice-Dziedzice, Mazańcowice, Ligota, Międzyrzecze Dolne, Bronów, Rudzica, Landek, Chybie, Zabrzeg, Czechowice-Dziedzice

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa rozpoczyna się w Czechowicach-Dziedzicach na parkingu kościoła św. Katarzyny (12 kwietnia 2019 roku mszą św.). Trasa biegnie drogami asfaltowymi i gruntowymi poprzez Czechowice, Mazańcowice, Bronów, Rudzicę, Landek, Chybie, Zabrzeg i drogami bocznymi z powrotem do kościoła św.Katarzyny.(Parafia nie jest organizatorem EDK)

Stacje Drogi Krzyżowej są umiejscowione najczęściej przy kościołach,kapliczkach i krzyżach wzdłuż trasy.


Trasa dla osób pełnoletnich. W wielu miejscach trasa biegnie poprzez tereny leśne, można spotkać dziko żyjące zwierzęta. Trasa nie jest oznaczona, nawigacja na trasie nie jest prosta ze względu na wiele możliwych dróg wyboru.

Początek i koniec znajduje się przy kościele św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach, ul,Kopernika 42. Przy kościele znajduje się parking - można zostawić auto. 

Z poza Czechowic najlepiej dojechać od strony DK1. Na światłach należy zjechać w ul. Mazańcowicką i dalej do ul. Kopernika 42 (około 500m).

Dojazd i powrót na własną rękę.

Poruszając się drogami publicznymi należy pamiętać o zachowaniu ostrożności , należy włączyć czołówki oraz zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. W lesie należy pamiętać o ostrożności, szczególnie w przypadku spotkania dzikich zwierząt - nie uciekać i nie atakować, w razie zagrożenia spokojnie się wycofać - w 99% przypadków to wystarczy. 

Pamiętajmy o wygodnych, sprawdzonych butach, dobranej odzieży do warunków atmosferycznych, naładowanym telefonie oraz prowiancie i wodzie.

Pamiętajmy, że w razie urazu, kontuzji lub braku sił warto się umówić z kimś aby w trudnej sytuacji po nas podjechał autem. Dobrze jest osobom bliskim przedstawić przebieg trasy aby wiedzieli którędy będziemy iść. Pamiętajmy o tym, że baterie telefonów komórkowych mogą się rozładować w trakcie trasy dlatego warto mieć naładowaną baterię do pełna lub zabrać ze sobą power banki.

Warto wgrać ślad trasy na smartphona lub korzystać z aktualnej aplikacji EDK do pobrania ze sklepu google. W wielu aplikacjach można także skorzystać z opcji podążania trasą np Endomondo czy Google Maps. Trasa nie jest oznaczona, nawigacja jest utrudniona ze względu na wiele możliwych dróg do wyboru.

Należy pamiętać, że:

Każdy idzie na własną odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie nie mogą iść same. Jeżeli ktoś czuje się niepewnie, pomimo zaleceń aby trasę przemierzać w samotności powinien wybrać się w towarzystwie innych.    

INFO Dodatkowe informacje o rejonie

Rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej CZ-DZ nastąpi Mszą Św. w parafii św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach o godz. 19:00Zapisy są obowiązkowe ale bezpłatne. Bardzo prosimy o informacje w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wydarzeniu.

Rejon

Czechowice-Dziedzice

św. Katarzyny

Adres parafii

ul. Kopernika 42
43-502 Czechowice-Dziedzice

Koordynator

Dariusz PamułaTrasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
św. Katarzyny (Dookoła Jeziora Goczałkowickiego)Czechowice-DziedziceCzechowice-DziedziceCzechowice-Dziedzice66 km
św. WendelinaCzechowice-DziedziceCzechowice-DziedziceCzechowice-Dziedzice46 km
św. Jana od KrzyżaCzechowice-DziedziceCzechowice – DziedziceCzechowice – Dziedzice26 km
Wspierają EDK