pl

Trasa EDK 2019

Św. Huberta

Początek
Kochcice

Koniec
Częstochowa

Długość trasy
47 km

Suma podejść
445 m

Data EDK
12.04.2019

Trasa pełna

Trasa

Kochcice - Szklarnia - Braszczok - Tanina - Łeg - Herby - Pietrzaki - Blachownia - Dźbów - Częstochowa

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przeznaczona jest dla wytrawnych piechurów, osób aktywnych fizycznie, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego, mających doświadczenie w długich pieszych wędrówkach. PROSIMY O ROZWAŻNĄ DECYZJĘ WZIĘCIA UDZIAŁU W EDK W ZALEŻNOŚCI OD INDYWIDUALNYCH MOŻLIWOŚCI WYSIŁKOWYCH. Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest bardzo długa, wyczerpująca i wymaga dużego wysiłku fizycznego. Podczas EDK obowiązuje zasada milczenia, dzięki której każdy z uczestników będzie mógł głębiej przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej i prawdziwie spotkać się z Bogiem.

Dojazd na początek Ekstremalnej Drogi Krzyżowej do kościoła w Kochcicach oraz powrót spod Klasztoru Jasnogórskiego w Częstochowie po jej ukończeniu, każdy z uczestników organizuje sobie we własnym zakresie. Na wypadek niemożności kontynuowania Drogi, każdy uczestnik zobowiązany jest do samodzielnego zabezpieczenia sobie powrotu do domu. Nie ma również możliwości przewozu uczestników na trasie.

Z uwagi na to, że krótkie fragmenty trasy przebiegają wzdłuż ruchliwych dróg zalecamy wyposażyć się w dodatkowe kamizelki i elementy odblaskowe i prosimy o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Na drogę zalecamy zabrać wygodne, trekingowe, nieprzemakalne buty z bieżnikiem, ubiór na zmienne warunki termiczne, nieprzemakalne okrycie, czapkę, rękawiczki, ewentualnie dodatkowy sweter i skarpety, latarkę (najlepiej czołową), ewentualnie zapasowe baterie, termos z ciepłym napojem i energetyczny posiłek. Na wypadek koniecznego kontaktu lub dla sprawdzenia śladu GPS, sugerujemy zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy.

Osoby mające wadę wzroku, niech nie zapomną o odpowiednich szkłach korekcyjnych :)

INFO Dodatkowe informacje o rejonie

Rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej nastąpi 12.04.2019, spod Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kochcicach, po mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 20:00.

Od miejscowości Szklarnia do miejscowości Dźbów trasa przebiega w zdecydowanej większości terenami leśnymi. Pozostała część trasy przebiega poboczem wzdłuż utwardzonej drogi lub chodnikiem. Droga kończy się przy Klasztorze Jasnogórskim w Częstochowie.

Zapisu na  Ekstremalną Drogę Krzyżową należy dokonać przez stronę internetową http://www.edk.org.pl lub bezpośrednio u koordynatora trasy. Zdecydowanych do wzięcia udziału bardzo proszę o jak najwcześniejsze zapisy, w związku z  koniecznością wcześniejszego zamówienia odpowiedniej ilości materiałów.

W miarę wolnych miejsc, można będzie zapisać się także po mszy świętej, bezpośrednio przed rozpoczęciem Drogi (w tym przypadku jednak nie gwarantujemy kompletu materiałów).

Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przeznaczona jest dla wytrawnych piechurów, osób aktywnych fizycznie, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego, mających doświadczenie w długich pieszych wędrówkach.

Wcześniej, przed dniem wyruszenia na EDK, bardzo proszę dokładnie przeczytać opis trasy i skonfrontować go ze śladem trasy, by łatwiej i bez kłopotu odnajdywać się później w terenie, na drodze, w czasie marszu.

Bezpośrednio przed wyruszeniem na Drogę, każdy z uczestników otrzyma opis i mapkę trasy.

Dojazd i powrót każdy z uczestników organizuje sobie we własnym zakresie. Na wypadek niemożności kontynuowania Drogi, każdy uczestnik zobowiązany jest do samodzielnego zabezpieczenia sobie powrotu do domu. Nie ma również możliwości przewozu uczestników na trasie.

Rejon

Kochcice

Parafia pw Najświętszego Serca Pana Jezusa

Adres parafii

ul. Wspólna 5
42-713 Kochcice

Koordynator

Janusz Wojtyna

Wspierają EDK