pl

Trasa EDK 2019

Dziemiany - św. Antoniego

Początek
Dziemiany

Koniec
Kalwaria Wielewska w Wielu

Długość trasy
28 km

Suma podejść
388 m

Data EDK
05.04.2019

Trasa na wzór

Trasa

Dziemiany - "Piekła" - Wysoka Zaborska - Orlik - Lamk - Wiele

Informacje dodatkowe o trasie

 Trasa św. Antoniego z kościoła w Dziemianach prowadzi przez zniszczone przez nawałnicę obszary leśne zwane lokalnie „piekłami”. Następnie drogami leśnymi dojdziemy do Wysokiej Zaborskiej, dalej również obszarem ponawałnicowym między stawami leśnymi dotrzemy do Orlika. Stąd drogami leśnymi i ścieżkami tuż przy jeziorach osiągniemy cel - przepięknie położoną Kalwarię Wielewską, po jej przebyciu dochodzimy do kościoła św. Mikołaja, gdzie kończymy trasę. 

Trasa wiedzie szlakami Zaborskiego i Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego do pięknie położonej Kalwarii Wielewskiej. Droga jest sprzyjająca kontemplacji, z dala od zabudowań. Trasa EDK przeznaczona jest dla osób aktywnych fizycznie, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego. Należy pamiętać, że trasa pokonywana nocą jest bardziej męcząca niż w dzień i należy się do niej wcześniej przygotować fizycznie i psychicznie.


Dojazd do Dziemian i powrót z Wiela we własnym zakresie.  Będzie również możliwość powrotu z Wiela autokarami na parkingi do Dziemian - deklaracja podczas zgłaszania się.

Każdy bierze udział w EDK na własną odpowiedzialność! Nie zapewniamy ubezpieczenia ani opieki medycznej. Zalecamy wyposażyć się w elementy odblaskowe, dobre nieprzemakalne buty i okrycie, obowiązkowo latarkę, ewentualnie kijki do nordic walking oraz termos z ciepłym napojem i posiłek. Poinformuj bliskie osoby, że wychodzisz na trasę, daj mapę EDK na wypadek, gdyby trzeba było po Ciebie przyjechać.  EDK ma charakter indywidualnego zmierzenia się z trasą oraz własnymi słabościami, jednak powinno się reagować, gdy po drodze spotka się kogoś w potrzebie! Dzwoń pod nr 112.  Przed wyjściem polecamy zapoznać się z informacjami - przygotuj się.

INFO Dodatkowe informacje o rejonie

5 kwietnia 2019 r. o godz. 20.00. - rozpoczynamy Mszą św. w kościele św. Antoniego w Dziemianach ul. Wyzwolenia 25. Przed i po Mszy św. w pobliskim Ośrodku Kultury (ul. 8 Marca 14), zdeklarowani odbierają pakiety EDK: rozważania stacji Drogi Krzyżowej, odblask i opaska EDK - cena 12 zł. UWAGA! OPIS TRASY KAŻDY DRUKUJE SAM, LUB POBIERA Z APLIKACJI W TELEFONIE!

Deklaracja udziału jest prowadzona tylko za pośrednictwem strony internetowej EDK (trzeba na tej stronie znaleźć rejon Dziemiany, wybrać jedną z 3 tras).   Prosimy o dokładne zapoznanie się z zakładką PRZYGOTUJ SIĘ. Ew. pytania prosimy kierować na:  edk@siostryzorlika.pl

Uczestnictwo w EDK ma charakter indywidualnej, dobrowolnej praktyki religijnej. Osoby decydujące się na udział w EDK biorą na siebie całkowitą odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Osoby niepełnoletnie mogą iść wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Każdy uczestnik zabiera ze sobą latarkę czołówkę oraz drewniany krzyż. Warto ściągnąć aplikację EDK na telefon z trasą, opisem i rozważaniami.  Więcej informacji o EDK Dziemiany oraz wszelkie aktualności można znaleźć na Facebooku. Patronat Honorowy objął: Ks. Bp Pelpliński Ryszard Kasyna.

Rejon

Dziemiany

św. Antoniego Padewskiego

Adres parafii

ul. Wyzwolenia 25
83 - 425 Dziemiany

Koordynator

S. Mirona Turzyńska, Joanna StopaTrasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Dziemiany - Św. Franciszka z AsyżuDziemianyDziemianyKalwaria Wielewska w Wielu42 km
Dziemiany - św. AntoniegoDziemianyDziemianyKalwaria Wielewska w Wielu28 km
Dziemiany - Św. RityDziemianyDziemianyKalwaria Wielewska w Wielu55 km
Łubiana - św. Maksymiliana KolbeDziemianyŁubianaKalwaria Wielewska w Wielu25 km
Wspierają EDK