pl

Trasa EDK 2018

Bł. Michał i bł. Zbigniew

Początek

Jasło

Sanktuarium św. Antoniego

Koniec

Gorlice

Bazylika Narodzenia NMP

Długość trasy

40 km

Suma podejść

520 m

Patron

Bł. Michał i bł. Zbigniew

Autor

Łukasz Pazgan

Data EDK

23.03.2018

Trasa pełna

 

Trasa

Jasło → Jareniówka → Trzcinica → Przysieki → Pusta Wola → Kunowa → Harklowa → Pagorzyna → Wójtowa → Libusza → Kobylanka → Gorlice

 

 

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa posiada drogi gruntowe i asfaltowe. Zaczyna się od Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Jaśle. Początkowo prowadzi ulicami miasta i przez jego osiedla następnie przecina drogę Jasło - Gorlice, kierując się na Przysieki. Według opisu kierujemy się na Pustą Wolę, Kunową, Harklową do Pagorzyny. Tam przechodzimy przez las drogą terenową kierując się do Wójtowej. Następnie przechodzimy do Libuszy i kierujemy się do Kobylanki. Tam osiągamy dwunastą stację przy Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Ostatni odcinek pokonujemy wchodząc do Gorlic i kończąc EDK w Bazylice Narodzenia NMP.

Trasa nie jest zbyt wymagająca wysokościowo. Jest do przejścia przez większość ludzi dorosłych. Większość trasy to asfalt.  


Dojazd do Jasła najlepiej indywidualnym środkiem transportu. Sanktuarium posiada parking. Około 19.00 rozdanie pakietów EDK -  w ramach pakietów składa się odblaski z logo EDK, książeczka rozważaniami Drogi Krzyżowej 2018, opisy trasy, choć jest możliwość ściągnięcia samodzielnie ze strony EDK, inne gadżety koszt około 10 zł. Rozpoczynamy 23 marca 2018r. Mszą św. o godzinie 20.00. Trasa rozpoczyna się przy Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle, ul. Szopena 1. Kończy się w Dukli w Sanktuarium św. Jana z Dukli. Nie zapewniamy transportu do Jasła. Każdy uczestnik zapewnia go we własnym zakresie.

Franciszkanie nie są organizatorami lecz tylko propagatorami idei takiej formy duchowosci jaką jest EDK. Stąd każdy odpowiada za siebie już w momencie podejmowania decyzji i chęci przejscia zaproponowanej trasy. Podajemy jedynie standardy jakie mogą nam dać impuls do refleksji w czasie drogi i podjęcia decyzji o przemianie życia w trudzie i znoju jakiego doznał sam Chrystus.

Stąd generalnie EDK jest dla osób pełnoletnich. Osoby niepełnoletnie muszą isć pod opieką osoby pełnoletniej.

Przed wyruszeniem prosimy o zapoznanie się z zakładką Zanim wyruszysz oraz informacjami zamieszczonymi na  stronie sztabu EDK  Jasło. Pomimo indywidualnego charakteru EDK, powinniśmy zadbać nie tylko o nas samych i reagować, gdy spotkamy kogoś w potrzebie.

Pamiętajmy o przystosowaniu się do warunków pogodowych oraz zaopatrzenie się w odblaski, czołówkę, zapasowe baterie, napoje wyżywienie ewentualnie zmienną odzież, mapa, opis drogi oraz rozważania na rok 2018 (do sciągnięcia ze strony EDK), naładowany telefon, wszelkie konieczne numery telefonów alarmowych i do bliskich.


Rejon

Jasło

województwo podkarpackie

 

Adres parafii

Szopena 1,
38-200 Jasło

Koordynator

o. Łukasz Pazgan


Trasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Św. Antoni PadewskiJasłoJasłoDukla43 km
Św. Franciszek z AsyżuJasłoJasłoJasło41 km
Bł. Michał i bł. ZbigniewJasłoJasłoGorlice40 km
Św. MaksymilianJasłoJasłoJasło41 km
Wspierają EDK