pl

Trasa EDK 2018

św. Antoniego z Padwy

Początek

Krosno

Krosno, Kościół Franciszkanów

Koniec

Jasło

Jasło, Kościół Franciszkanów

Długość trasy

43 km

Suma podejść

512 m

Patron

św. Antonii Padewski

Data EDK

23.03.2018

Trasa pełna

 

Poziom trudności

droga szutrowa, las, błoto

Trasa

Krosno, Korczyna (Sporne), Odrzykoń, Bartkówka, Łączki Jagielońskie, Łęki Strzyżowskie, Przybówka, Bierówka, Warzyce, Gorajowice, Jasło

 

 

Informacje dodatkowe o trasie

Dokładny opis trasy jest umieszczony w plikach do ściągnięcia. Trasa średnio trudna. Najgorzej będzie przejść przez las Gorajowicki. Trzeba być skupionym i uważać na niebieski szlak turystyczny i zielony konny kropka na białym kwadracie.

Rozpoczęcie 23 marca 2018 r. Mszą św. o godzinie 20.00 w kościele ojców franciszkanów w Krośnie ul. Franciszkańska. Wcześnie o godzinie 18.00 rozdawane będą pakiety z opisem tras, mapą i rozważaniami, opaską odblaskową i przypinka okolicznościowa. Koszt 15 zł. Na trasy wychodzimy po Mszy około godziny 21.00.

Powrót zorganizowanym przez siebie własnym środkiem transportu. W Jaśle u franciszkanów jest duży parking. Do Jasła są też busy z miejskiego dworca autobusowego. 

Przede wszystkim oświetlenie. Najlepiej czołówka, kamizelka odblaskowa i opaski odblaskowe-  są  w pakiecie. Grupa liczyć może tylko do 10 osób. Wynika to z prawa o ruchu drogowym. Ubranie pod kątem pogody. Żywność we własnym zakresie. Zachowujemy ciszę nie tylko ze względów wymaganych przez standardy EDK, ale również po to aby nie niepokoić mieszkańców miejscowości przez, które będziemy przechodzić. Mieć kogoś czuwającego pod telefonem i oczywiście dobrze naładowany telefon.  Warto mieć mały zestaw apteczny. Jest dostępna aplikacja EDK na rok 2018. Mając GPS w telefonie wskaże nam gdzie jesteśmy. Warto wtedy mieć powerbank.

Rejon

Krosno - Franciszkanie

województwo podkarpackie

 

Adres parafii

ul. Franciszkańska 5,
38 - 400 Krosno

Koordynator

o. Jacek Wójtowicz


Trasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Matki Bożej MurkowejKrosno - FranciszkanieKrosno - FranciszkanieRymanów42 km
Franciszkańskich Męczenników z PeruKrosno - FranciszkanieKrosno - FranciszkanieKrosno - Franciszkanie48 km
św. Antoniego z PadwyKrosno - FranciszkanieKrosnoJasło43 km
Wspierają EDK