pl

Trasa EDK 2018

Św. Huberta

Początek

Kochcice

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa

Koniec

Częstochowa

Bazylika Jasnogórska

Długość trasy

47 km

Suma podejść

396 m

Patron

Św. Hubert

Autor

Janusz Wojtyna

Data EDK

23.03.2018

Trasa pełna

 

Poziom trudności

Trasa w większości leśna, jest bardzo długa, wyczerpująca i wymaga dużego wysiłku fizycznego.

Trasa

Kochcice - Szklarnia - Braszczok - Tanina - Łeg - Herby - Pietrzaki - Blachownia - Dźbów - Częstochowa

 

 

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przeznaczona jest dla wytrawnych piechurów, osób aktywnych fizycznie, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego, mających doświadczenie w długich pieszych wędrówkach. PROSIMY O ROZWAŻNĄ DECYZJĘ WZIĘCIA UDZIAŁU W EDK W ZALEŻNOŚCI OD INDYWIDUALNYCH MOŻLIWOŚCI WYSIŁKOWYCH. Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest bardzo długa, wyczerpująca i wymaga dużego wysiłku fizycznego. Podczas EDK obowiązuje zasada milczenia, dzięki której każdy z uczestników będzie mógł głębiej przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej i prawdziwie spotkać się z Bogiem.

Dojazd na początek Ekstremalnej Drogi Krzyżowej do kościoła w Kochcicach oraz powrót spod Klasztoru Jasnogórskiego w Częstochowie po jej ukończeniu, każdy z uczestników organizuje sobie we własnym zakresie. Na wypadek niemożności kontynuowania Drogi, każdy uczestnik zobowiązany jest do samodzielnego zabezpieczenia sobie powrotu do domu. Nie ma również możliwości przewozu uczestników na trasie.

Z uwagi na to, że krótkie fragmenty trasy przebiegają wzdłuż ruchliwych dróg zalecamy wyposażyć się w dodatkowe kamizelki i elementy odblaskowe i prosimy o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Na drogę zalecamy zabrać wygodne, trekingowe, nieprzemakalne buty z bieżnikiem, ubiór na zmienne warunki termiczne, nieprzemakalne okrycie, czapkę, rękawiczki, ewentualnie dodatkowy sweter i skarpety, latarkę (najlepiej czołową), ewentualnie zapasowe baterie, termos z ciepłym napojem i energetyczny posiłek. Na wypadek koniecznego kontaktu lub dla sprawdzenia śladu GPS, sugerujemy zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy.

Osoby mające wadę wzroku, niech nie zapomną o odpowiednich szkłach korekcyjnych :)

Rejon

Kochcice

województwo śląskie

 

Adres parafii

Kochcice, ul. XX-lecia PRL 5,
42-713 Kochcice

Koordynator

Janusz Wojtyna

 

 

Informacje dodatkowe

Rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej nastąpi 23.03.2018, spod Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kochcicach, po mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 20:00. Od miejscowości Szklarnia do miejscowości Dźbów trasa przebiega w zdecydowanej większości terenami leśnymi. Pozostała część trasy przebiega poboczem wzdłuż utwardzonej drogi lub chodnikiem. Droga kończy się przy Klasztorze Jasnogórskim w Częstochowie.

Wcześniej, przed dniem wyruszenia na EDK, bardzo proszę dokładnie przeczytać opis trasy i skonfrontować go ze śladem trasy, by łatwiej i bez kłopotu odnajdywać się później w terenie, na drodze, w czasie marszu.

Bezpośrednio przed wyruszeniem na Drogę, każdy z uczestników otrzyma opis i mapkę trasy

Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przeznaczona jest dla wytrawnych piechurów, osób aktywnych fizycznie, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego, mających doświadczenie w długich pieszych wędrówkach.

Zapisu na  Ekstremalną Drogę Krzyżową należy dokonać przez stronę internetową http://www.edk.org.pl lub bezpośrednio u koordynatora trasy. Zdecydowanych do wzięcia udziału bardzo proszę o jak najwcześniejsze zapisy, w związku z  koniecznością wcześniejszego zamówienia odpowiedniej ilości materiałów.

W miarę wolnych miejsc, można będzie zapisać się także po mszy świętej, bezpośrednio przed rozpoczęciem Drogi (w tym przypadku jednak nie gwarantujemy kompletu materiałów).

Dojazd i powrót każdy z uczestników organizuje sobie we własnym zakresie. Na wypadek niemożności kontynuowania Drogi, każdy uczestnik zobowiązany jest do samodzielnego zabezpieczenia sobie powrotu do domu.

Ze względu na przebieg trasy EDK, w razie niebezpiecznej sytuacji, często to Ty będziesz jedyną osobą, która będzie mogła pomóc innemu uczestnikowi. Dlatego nie wahaj się zareagować, gdy ktoś ma problemy. W szczególności przerwij zasadę milczenia, jeśli widzisz, że:

·         ktoś uległ wypadkowi lub nagłemu zachorowaniu,

·         ktoś leży lub siedzi bez ruchu,

·         ktoś ma problemy, np. z chodzeniem lub oddychaniem,

·        ktoś nadaje sygnał ratunkowy.

Jeżeli napotkasz na którąś z tych sytuacji lub innej, w której ktoś potrzebuję pomocy  - weź odpowiedzialność. Upewnij się, że jesteś bezpieczny oraz, że nic Ci nie grozi i zacznij udzielać pierwszej pomocy. Jeżeli sytuacja przekracza Twoje umiejętności, wezwij pomoc dzwoniąc na numer ratunkowy 112

Wspierają EDK