pl

Trasa EDK 2018

Św. Franciszek z Asyżu

Początek

Jasło

Sanktuarium św. Antoniego

Koniec

Jasło

Sanktuarium św. Antoniego

Długość trasy

41 km

Suma podejść

750 m

Patron

Św. Franciszek z Asyżu

Autor

Łukasz Pazgan

Data EDK

23.03.2018

Trasa pełna

 

Poziom trudności

W lasach możliwość spotkania zwierzyny. Uwaga na psy.

Trasa

Jasło, Dąbrówka, Wróblowa, Ujazd, Góra Liwocz, Czermna, Jabłonica, Lipnica Górna, Bączal Dolny, Opacie, Jareniówka, Jasło.

 

 

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa początkowo przebiega ulicami Jasła. Na wysokosci Nowego Cmentarza pierwsze wzniesienie. Droga jest jednak asfaltowa i tak do miejsowosci Ujazd, gdzie dochodzimy do tabliczki kierującej nas na Górę Liwocz. Przechodzimy drogą obok domów teren zaczyna się powoli wznosić. Po przejsciu zabudowań wchodzimy do lasu. Od  tej pory idziemy lasem w kierunku góry Liwocz. Dalej żółtym szlakiem przez Liwocz Mały dochodząc do Czermnej. Następnie drogami asfaltowymi lecz o zróżnicowanym wzniesieniu idziemy przez Jabłonicę, Bączal, Opacie, Jareniówkę dochodząc do przebytej już drogi na początku, Nowy Cmentarz - Jasło. Za mostem kierujemy się na prawo idąc wałami do mostu. Następnie idąc na lewo ulicą Szopena do chodzimy do Sanktuarium sw. Antoniego z Padwy.

Prosimy o rozważny wybór trasy w zależności od indywidualnych możliwości wysiłkowych. Powyższa trasa jest bardzo długa, wyczerpująca i wymaga dobrego przygotowania fizycznego.

Dojazd do Jasła najlepiej indywidualnym srodkiem transposrtu. Sanktuarium posiada parking. Około 19.00 rozdanie pakietów EDK (10 zł). Rozpoczynamy 23 marca 2018r. Mszą św. o godzinie 20.00.Trasa rozpoczyna i kończy się w tym samym miejscu - Sanktuarium św.  Antoniego z Padwy, ulica Szopena 1 Jasło.


Franciszkanie nie są organizatorami lecz tylko propagatorami idei takiej formy duchowosci jaką jest EDK. Stąd każdy odpowiada za siebie już w momencie podejmowania decyzji i chęci przejscia zaproponowanej trasy. Podajemy jedynie standardy jakie mogą nam dać impuls do refleksji w czasie drogi i podjęcia decyzji o przemianie życia w trudzie i znoju jakiego doznał sam Chrystus.

Stąd generalnie EDK jest dla osób pełnoletnich. Osoby niepełnoletnie idą pod opieką osoby pełnoletniej.

Przed wyruszeniem prosimy o zapoznanie się z zakładką Zanim wyruszysz oraz informacjami zamieszczonymi na  stronie sztabu EDK  Jasło. Pomimo indywidualnego charakteru EDK, powinniśmy zadbać nie tylko o nas samych i reagować, gdy spotkamy kogoś w potrzebie.

Pamiętajmy o przystosowaniu się do warunków pogodowych oraz zaopatrzenie się w odblaski, czołówkę, napoje wyżywienie ewentualnie zmienną odzież, mapa, opis drogi oraz rozważania na rok 2018 (do sciągnięcia ze strony EDK), naładowany telefon, wszelkie konieczne numery telefonów alarmowych i do bliskich.

Rejon

Jasło

województwo podkarpackie

 

Adres parafii

Szopena 1,
38-200 Jasło

Koordynator

o. Łukasz Pazgan


Trasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Św. Antoni PadewskiJasłoJasłoDukla43 km
Św. Franciszek z AsyżuJasłoJasłoJasło41 km
Bł. Michał i bł. ZbigniewJasłoJasłoGorlice40 km
Św. MaksymilianJasłoJasłoJasło41 km
Wspierają EDK