pl

Trasa EDK 2018

św. Jana Gwalberta

Początek

Ostrowy Tuszowskie

Kościół p.w. NMP w Ostrowach Tuszowskich

Koniec

Ostrowy Tuszowskie

Kościół p.w. NMP w Ostrowach Tuszowskich

Długość trasy

41 km

Suma podejść

258 m

Patron

św. Jan Gwalbert

Autor

Robert Furdyna

Data EDK

23.03.2018

Trasa pełna

 

Poziom trudności

tereny leśne, bezdroża,

Trasa

Ostrowy Tuszowskie- Toporów- Szydłowiec- Dębiaki- Czajkowa- Ostrowy Baranowskie- Pateraki - Ostrowy Tuszowskie

 

 

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa niemal w całości przebiega przez tereny leśne, sporadycznie zawija do małych miejscowości położonych na obszarze Puszczy Sandomierskiej. Wybrano drogi leśne możliwe do przejścia bez specjalnego ekwipunku, wystarczą dobre buty i ubiór dostosowany do warunków.
Trasa wyznaczona przez leśników, których patronem jest św. Jan Gwalbert, skierowana jest dla leśników, myśliwych, ekologów i wszystkich kochających polskie lasy. Zapraszamy wszystkich, którzy w ciszy i skupieniu chcą wyruszyć na spotkanie z Jezusem.

Dojazd i powrót uczestnicy organizują we własnym zakresie. Przy kościele w Ostrowach Tuszowskich jest parking na którym można pozostawić samochód i wyruszyć w trasę.Trasa jest jedynie sugerowanym wyborem. Każdy z uczestników osobiście decyduje o tym  czy na nią wyruszy i czy ją ukończy. Każdy decyduje o swoim bezpieczeństwie i bierze za siebie odpowiedzialność. Na trasie występują zagrożenia związane z jej przebiegiem przez obszary leśne i nocną porą przejścia. Te zagrożenia to możliwość zagubienia, zabłądzenia, zwichnięcia, złamania, niekorzystne warunki atmosferyczne – wychłodzenie, spadające gałęzie, stłuczenia, pogryzienie przez dzikie zwierzęta lub psy, przy przejściu przez mosty i przepusty możliwość upadku z wysokości, utonięcie.  W razie wypadku lub zagrożenia życia należy wezwać pomoc dzwoniąc na numery 112 lub 999. W celu umożliwienia szybkiego dotarcia pomocy należy podać nazwę najbliższej miejscowości i sugerowaną trasę dojazdu.

Rejon

Ostrowy Tuszowskie

województwo podkarpackie

 

Adres parafii

Ostrowy Tuszowskie 143,
36-105 Ostrowy Tuszowskie

Koordynator

Robert Furdyna

 

 

Informacje dodatkowe

Rozpoczęcie Mszą św. w kościele p.w. W NMP w Ostrowach Tuszowskich o godz. 20:00

Rejestracji należy dokonać poprzez stronę EDK

Wspierają EDK