pl

Trasa EDK 2018

Franciszkańskich Męczenników z Peru

Początek

Krosno - Franciszkanie

Koniec

Krosno - Franciszkanie

Długość trasy

48 km

Suma podejść

917 m

Data EDK

23.03.2018

Trasa pełna

 

Poziom trudności

Drogi polne, leśne. Teren zróżnicowany wysokościowo.

Trasa

Krosno, Korczyna, Kombornia, Jabłonica Polska, Malinówka, Zmiennica, Orzechówka, Wola Komborska, Kombornia, Czarnorzeki, Rezerwat Prządki, Odrzykoń, Krosno.

 

 

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa posiada drogi gruntowe i asfaltowe. Zaczyna się od kościoła franciszkanów w Krośnie. Początkowo biegnie ulicami miasta, Krosno. Korczyna, Kombornia, Jabłonica Polska, Malinówka, Zmiennica, Orzechówka, Wola Komborska, Kombornia, Czarnorzeki, droga czarnym szlakiem przez Rezerwat Prządki, Odrzykoń i zielonym szlakiem do Krosna. Zachować ostrożność przy ruchliwych przejściach. Szczegóły są opisane w opisach tras które otrzymamy lub możemy je sami ściągnąć ze strony www.edk.org.pl , zakładka wybierz trasę. Na drogach z udziałem samochodów stosujemy się do zasad ruchu drogowego. Max 10 osób w grupie, gdy są chodniki to z nich korzystamy, gdy nie ma, idziemy lewą stroną będąc zaopatrzonymi w odblaski. Trasa  wymagająca wysokościowo. Teren zróżnicowany wysokościowo. Podejścia są o różnej skali trudności. Konieczna jest wytrzymałość kondycyjna ze względu na dość dużą odległość 47 km. Dojazd do Krosna najlepiej indywidualnym środkiem transportu. Kościół mieści się w śródmieściu przy ul. Franciszkańskiej.Parkingi miejskie do wykorzystania. W piątek od 18.00 są już bezpłatne do niedzieli. Około 18.00 rozdanie pakietów EDK -  w ramach pakietów składa się odblaski z logo EDK, opaska silikonowa na rękę, książeczka rozważaniami Drogi Krzyżowej 2018 , opisy trasy, mapy. Jest możliwość ściągnięcia samodzielnie ze strony EDK, inne gadżety. Koszt około 15 zł. Cena może ulec zmianie raczej w dół. Rozpoczynamy  23 marca 2018 r., Mszą św. o godzinie 20.00.Trasa rozpoczyna się przy kościele Franciszkanów w Krośnie.Kończy się również w Krośnie w kościele franciszkanów.Franciszkanie nie są organizatorami lecz tylko propagatorami idei takiej formy duchowości jaką jest EDK. Stąd każdy odpowiada za siebie już w momencie podejmowania decyzji i chęci przejścia zaproponowanej trasy. Podajemy jedynie standardy jakie mogą nam dać impuls do refleksji w czasie drogi i podjęcia decyzji o przemianie życia w trudzie i znoju jakiego doznał sam Chrystus.

Stąd generalnie EDK jest dla osób pełnoletnich. Osoby niepełnoletnie muszą iść pod opieką osoby pełnoletniej.

Przed wyruszeniem prosimy o zapoznanie się z zakładką Zanim wyruszysz oraz informacjami zamieszczonymi na  stronie sztabu głównego www.edk.org.pl strony parafii franciszkanów w Krośnie www.krosno.franciszkanie.pl oraz na FB: @KROSNO.EDK. Pomimo indywidualnego charakteru EDK, powinniśmy zadbać nie tylko o nas samych i reagować, gdy spotkamy kogoś w potrzebie. 

Pamiętajmy o przystosowaniu się do warunków pogodowych oraz zaopatrzenie się w odblaski, czołówkę, zapasowe baterie, napoje wyżywienie ewentualnie zmienną odzież, mapa, opis drogi oraz rozważania na rok 2018 (do sciągnięcia ze strony EDK), naładowany telefon, wszelkie konieczne numery telefonów alarmowych i do bliskich.

Rejon

Krosno - Franciszkanie

województwo podkarpackie

 

Adres parafii

ul. Franciszkańska 5,
38 - 400 Krosno

Koordynator

o. Jacek Wójtowicz


Trasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Matki Bożej MurkowejKrosno - FranciszkanieKrosno - FranciszkanieRymanów42 km
Franciszkańskich Męczenników z PeruKrosno - FranciszkanieKrosno - FranciszkanieKrosno - Franciszkanie48 km
św. Antoniego z PadwyKrosno - FranciszkanieKrosnoJasło43 km
Wspierają EDK