pl

Trasa EDK

Najświętszego Imienia Jezus

Początek
Panienka

Koniec
Gostyń

Długość trasy
40 km

Suma podejść
291 m

Data EDK
19.03.2021

Godzina mszy św.
20:00

Trasa EDK

Trasa

Panienka - Chwałkowo Kościelne - Jaraczewo - Gola - Niedźwiady - Ługi - Wygoda - Lipówka - Brześnica - Studzianna - Gajewo - Mszczyczyn - Talary - Smogorzewo - Piaski - Gostyń

dodatkowe informacje o trasie

Trasa prowadzona jest w większości bocznymi drogami asfaltowymi, nie posiadającymi chodników.  Przebiega przez tereny polne i leśne. Nawierzchnia jest utwardzona na całej długości trasy. Trasa nie jest specjalnie wymagająca, posiada kilka niezbyt trudnych podejść.


EDK w Panience rozpocznie się Mszą świętą o godz. 20.00 w Uroczystość św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego - 19 marca 2021 r.


Dla osób uczestniczących we Mszy świętej przypominamy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.

W dniu wyjścia od 19.30 do 20.00 - w kruchcie kościoła możliwość odbioru pakietów startowych dla osób zapisanych. W skład pakietu wchodzą Rozważania, smycz i zakładka magnetyczna. Koszt pakietu startowego 20zł.


Po Eucharystii będziemy wspólnie trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, prosząc o łaskę wytrwania i przemiany w czasie Drogi Krzyżowej.

Na zakończenie Adoracji otrzymamy indywidualne błogosławieństwo na dobrą, bezpieczną i pewną drogę.


Rejestracja na trasę poprzez stronę internetową www.edk.org.pl – dla osób zarejestrowanych poprzez system przewidziane są pakiety uczestnika.  

Istnieje również możliwość zapisania się przed wyjściem – bez gwarancji otrzymania pakietów.


Dojazd i powrót we własnym zakresie.


Na EDK każdy wybiera się NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ – rejon Panienka odpowiada jedynie za rejestrację, wydanie pakietów oraz Eucharystię. Trasę każdy pokonuje we własnym zakresie, odpowiadając wyłącznie przed sobą za swój stan zdrowia, organizując sobie także drogę powrotną.


EDK jest wyzwaniem indywidualnym. Dostajesz tylko mapę i opis, reszta należy do Ciebie. Przejdź drogę w samotności i ciszy. Sam bierzesz za siebie odpowiedzialność - dobrze się przygotuj!


Konieczna jest kamizelka odblaskowa i latarka czołowa z zapasem baterii. Dodatkowe oznakowanie też jest wskazane.


Zabierz ze sobą własnoręcznie wykonany krzyż.


BAZYLIKA NA ŚWIĘTEJ GÓRZE zostanie otwarta dla nas o 5.30.

Pierwsza Msza Św. rozpocznie się o 6.30,  następne o 7.00 i 8.00.

Rejon

Panienka

Najświętszego Imienia Jezus

Adres parafii

Panienka 5
63-233 Panienka

Koordynator

Ania Walkiewicz-Wicijowska