pl

Trasa EDK

św. Jana Pawła II

Początek
Skawina

Koniec
Kalwaria Zebrzydowska

Długość trasy
31 km

Suma podejść
1054 m

Data EDK
19.03.2021

Godzina mszy św.
18:00

Trasa EDK

Trasa

Skawina: kościół Miłosierdzia Bożego – Buków – Radziszów - Wola Radziszowska – Podchybie - Zarzyce Małe – Zarzyce Wielkie - Lanckorona – Brody – Kalwaria Zebrzydowska: Sanktuarium

dodatkowe informacje o trasie

Trasa prowadzi terenem Pogórza Wielickiego; przeważnie polnymi i leśnymi drogami, które mogą być błotniste. Suma podejść - 1051 m. 

Trasa jest wymagająca (pomimo iż to "tylko" 30 km), ponieważ ma ponad 1000 m przewyższenia, w dużej mierze skumulowanego pod koniec wędrówki, kiedy jesteśmy już zmęczeni. Ponadto są odcinki błotniste, trudniejsze orientacyjnie, prowadzące leśnymi drogami.

Przejście jej wymaga bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego, dużej wytrzymałości i odporności na zmęczenie oraz doświadczenia w pokonywaniu długodystansowych szlaków pieszych.

Prosimy o rozważny wybór trasy, w zależności od własnych predyspozycji fizycznych.

Powrót z Kalwarii we własnym zakresie. Kursują busy z Kalwarii do Krakowa przez Skawinę.

Konieczne jest wygodne obuwie, wskazane kijki trekingowe, mapa okolic Krakowa/ślad KML trasy św. Jana Pawła II, ubiór adekwatny do pogody (chłód nocy, deszcz), termos z gorącą herbatą/napój/woda i energetyczny posiłek. Obowiązkowo dobra latarka (czołówka) z zapasowymi bateriami i naładowany telefon.

Wskazane jest powiadomienie bliskiej osoby o naszym uczestnictwie w EDK.

Podczas poruszania się po drogach każdy uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów kodeksu drogowego (opaski odblaskowe, poruszanie się lewą stroną jezdni, "gęsiego", w grupkach mniejszych niż 10 osób).

dodatkowe informacje o rejonie

Na EDK można wyruszyć w każdy piątek Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 18:00. Zachęcamy do takich indywidualnych wyjść, by nie generować tłoku.

Główne wyjście - 19 marca, po Mszy św. o godz. 18:00 i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem; w kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie.

Zapisy przez stronę www.edk.org.pl


Wydawanie pakietów uczestnika EDK (rozważania + opis trasy + pamiątka) po niedzielnych Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30 w dniach 7 i 14 marca, a także 19 marca przed Mszą św. od godz. 17:00 do 17:50 , na salkach katechetycznych przed kościołem Miłosierdzia Bożego. Koszt pakietu 15 zł. 

PROSIMY O ZABRANIE ODBLASKÓW WE WŁASNYM ZAKRESIE (w tym roku nie ma ich w pakiecie).

Rejon

Skawina

Parafia Miłosierdzia Bożego

Adres parafii

ul. Marii Curie-Skłodowskiej 12
32-050 Skawina

Koordynator

Jadwiga Grabowska-WydraTrasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
św. FaustynySkawinaSkawinaWadowice42 km
św. Jana Pawła IISkawinaSkawinaKalwaria Zebrzydowska31 km