pl

Trasa EDK

Św. Huberta

Początek
Kochcice

Koniec
Częstochowa

Długość trasy
46 km

Suma podejść
422 m

Data EDK
26.03.2021

Godzina mszy św.
20:00

Trasa EDK

Trasa

Kochcice - Szklarnia - Braszczok - Tanina - Łeg - Herby - Pietrzaki - Blachownia - Dźbów - Częstochowa

dodatkowe informacje o trasie

Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpoczynamy mszą św. o godz. 20:00, odprawianą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kochcicach. Następnie spod kościoła wyruszamy na trasę, przechodząc kolejno przez następujące miejscowości: Szklarnia, Braszczok, Tanina, Łeg, Herby, Pietrzaki, Blachownia, Dźbów. Od miejscowości Szklarnia do miejscowości Dźbów trasa przebiega w zdecydowanej większości terenami leśnymi. Na tym odcinku mogą występować kałuże, błoto, piasek, korzenie, może być nierówno i ślisko. Pozostała część trasy przebiega poboczem wzdłuż utwardzonej drogi lub chodnikiem. Droga kończy się przy Klasztorze Jasnogórskim w Częstochowie.

Wcześniej, przed dniem wyruszenia na EDK bardzo proszę dokładnie przeczytać opis trasy i skonfrontować go ze śladem trasy, by łatwiej i bez kłopotu odnajdywać się później w terenie, na drodze, w czasie marszu.

Przed mszą św. lub bezpośrednio przed wyruszeniem na trasę, będzie można nabyć Pakiet Uczestnika z książeczką rozważań drogi krzyżowej przygotowanych na tę edycję EDK.

Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przeznaczona jest dla wytrawnych piechurów, osób aktywnych fizycznie, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego, mających doświadczenie w długich pieszych wędrówkach. PROSIMY O ROZWAŻNĄ DECYZJĘ WZIĘCIA UDZIAŁU W EDK W ZALEŻNOŚCI OD INDYWIDUALNYCH MOŻLIWOŚCI WYSIŁKOWYCH. Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest bardzo długa, wyczerpująca i wymaga dużego wysiłku fizycznego. Podczas EDK obowiązuje zasada milczenia, dzięki której każdy z uczestników będzie mógł głębiej przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej i prawdziwie spotkać się z Bogiem.

Zapisu na Ekstremalną Drogę Krzyżową należy dokonywać przez stronę internetową http://www.edk.org.pl lub bezpośrednio u koordynatora trasy. Zdecydowanych do wzięcia udziału, bardzo proszę o jak najwcześniejsze zapisy, w związku z koniecznością wcześniejszego zamówienia odpowiedniej ilości pakietów.

W miarę wolnych miejsc, można będzie zapisać się także po mszy św., bezpośrednio przed rozpoczęciem Drogi (w takim przypadku jednak nie gwarantujemy kompletu materiałów).

Dojazd na początek Ekstremalnej Drogi Krzyżowej do kościoła w Kochcicach oraz powrót spod Klasztoru Jasnogórskiego w Częstochowie po jej ukończeniu, każdy z uczestników organizuje sobie we własnym zakresie. Na wypadek niemożności kontynuowania Drogi, każdy uczestnik zobowiązany jest do samodzielnego zabezpieczenia sobie powrotu do domu. Nie ma również możliwości przewozu uczestników na trasie.

Z uwagi na to, że krótkie fragmenty trasy przebiegają wzdłuż ruchliwych dróg zalecamy wyposażyć się w dodatkowe kamizelki i elementy odblaskowe i prosimy o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Na drogę zalecamy zabrać wygodne, trekingowe, nieprzemakalne buty z bieżnikiem, ubiór na zmienne warunki termiczne, nieprzemakalne okrycie, czapkę, rękawiczki, ewentualnie dodatkowy sweter i skarpety, latarkę (najlepiej czołową), ewentualnie zapasowe baterie, termos z ciepłym napojem i energetyczny posiłek. Uczestnik sam narzuca sobie tempo marszu, wyznacza postoje i sam za siebie odpowiada. Na wypadek koniecznego kontaktu lub dla sprawdzenia śladu GPS, sugerujemy zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy.

Dla łatwiejszego poruszania się po wybranej trasie, pobierz aplikację EDK na telefon (dla systemu Android z Google Play, a dla systemu iOS z App Store) oraz weź ze sobą powerbank, którym doładujesz wyczerpaną baterię. Ewentualnie można wziąć na drogę kije do nordic walking, czy mapę obszaru po którym przebiega wybrana trasa EDK. Osoby mające wadę wzroku, niech nie zapomną o odpowiednich szkłach korekcyjnych :)

ZACHĘCAM DO ZABRANIA ZE SOBĄ KRZYŻA

Rejon

Kochcice

Rzymskokatolicka Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kochcicach

Adres parafii

Kochcice, ul. Wspólna 5
42-713 Kochcice

Koordynator

Janusz Wojtyna