pl

Trasa EDK

Zielona - Św. Maksymiliana Kolbe

Początek
Borówiec

Koniec
Mosina

Długość trasy
42 km

Suma podejść
443 m

Data EDK
26.03.2021

Godzina mszy św.
20:00

Trasa EDK

Trasa

BORÓWIEC - KAMIONKI - DASZEWICE - BABKI - CZAPURY - WIÓREK - SASINOWO -ROGALINEK - NIWKA - PUSZCZYKOWO - JEZIORY - TRZEBAW - GÓRKA - MOSINA

dodatkowe informacje o trasie


Trasa EDK Borówiec - Mosina rozpoczyna się przy kościele p.w. Matki Bożej Królowej Rodzin w Borówcu. Początkowo przez kilka kilometrów prowadzi chodnikiem wzdłuż zabudowań trzech sąsiadujących ze sobą miejscowości. Następnie naprzemiennie ścieżkami leśnymi oraz chodnikami przez tereny zamieszkałe. W końcowej części trasa EDK prowadzi malowniczymi leśnymi ścieżkami Wielkopolskiego Parku Narodowego nieopodal jeziora Góreckiego.

Nasza trasa na odcinku między stacjami III a V schodzi się z inną trasą EDK z Poznania do Zwoli. Jej uczestnicy poruszają się w przeciwnym kierunku, my idziemy swoją drogą zgodnie z opisem trasy.

Od stacji XI (kapliczka Matki Boskiej na drzewie) jest możliwość skrócenia standardowej trasy, gdy kontynuowanie wytyczonym szlakiem jest w indywidualnych przypadkach niemożliwe (np. kontuzja). Skrócona trasa prowadzi od kapliczki przebiegającą przy niej drogą polną cały czas prosto do Mosiny i ma ok. 34 km. Omija się wówczas XII stację Drogi Krzyżowej (rozważania prosimy przeczytać w dogodnym dla siebie miejscu).

Decydując się na udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Nie zapewniamy ani ubezpieczenia, ani opieki medycznej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa ma charakter indywidualny, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, będziesz w głównej mierze zdany wyłącznie na własne siły.

Poruszanie się na trasie:
 Każdy pieszy poruszający się po drogach publicznych ma obowiązek nosić elementy odblaskowe (kamizelka, opaski odblaskowe, światełka rowerowe).
 W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Obowiązuje
ona od momentu dotarcia na I stację Drogi Krzyżowej. Uszanuj prawo innych
uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z
Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań
i modlitwa przy każdej stacji.
 Rozważnie zajmuj miejsce na stacjach i postojach, tak aby inni mogli także znaleźć
przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę.
 Poruszamy się w grupach maksymalnie do 5 osób (ze względów bezpieczeństwa i
przepisów kodeksu drogowego).

Kliknij_tutaj by dowiedzieć się jak przygotować się do EDK.

dodatkowe informacje o rejonie

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Borówcu rozpocznie się 26 marca 2021 r. Mszą Świętą o godzinie 20:00 w parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Borówcu.
Msza Św. transmitowana będzie również on-line.
Od godziny 19:30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Spowiedź również w trakcie Mszy Św. na rozpoczęcie EDK. 
Rejestracja uczestników rozpoczęła się 17.02.2021 r. (Środa Popielcowa), a zakończy w dniu 26.03.2021 r. Aby mieć pewność otrzymania pakietu uczestnika (m.in. rozważania w formie papierowej) proszę o rejestrację co najmniej 1.5 tygodnia przed zakończeniem zapisów.


Adres mailowy do rejonu:  edk.borowiec@gmail.com

Rejon

Borówiec

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Królowej Rodzin

Adres parafii

ul. Poznańska 107
62-023 Borówiec

Koordynator

Maciej Lis