pl

Trasa EDK

Matki Bożej Pocieszenia

Początek
Czechowice-Dziedzice

Koniec
Bielsko-Biała

Długość trasy
37 km

Suma podejść
1375 m

Data EDK
03.04.2020

Godzina mszy św.
19:00

Trasa EDK

Trasa

Czechowice-Dziedzice – Mazańcowice – Bielsko-Biała – Wzgórze Trzy Lipki – Lotnisko Aleksandrowice – Wapienica – Dębowiec – Cuberniok – Szyndzielnia – Kozia Górka – Mikuszowice – Łysa Góra – Bielsko-Biała Straconka

Materiały do pobrania

Opis trasy PDF Ślad KML

dodatkowe informacje o trasie

Trasa rozpoczyna się w Czechowicach-Dziedzicach na parkingu kościoła św. Katarzyny . Trasa biegnie drogami asfaltowymi, gruntowymi oraz szlakami górskimi. W znacznym stopniu biegnie w terenie górskim. Zakończenie trasy przy parafii MB Pocieszenia w Bielsku-Białej (straconka).  Parafie nie są organizatorem wydarzenia.

Stacje Drogi Krzyżowej są umiejscowione najczęściej przy kościołach,kapliczkach i krzyżach wzdłuż trasy.

Więcej informacji na temat trasy oraz poradnik uczestnika dostępne na lokalnej stronie Rejonu Cz-Dz:  www.ekstremalna.org

Trasa dla osób pełnoletnich. W wielu miejscach trasa biegnie poprzez tereny leśne, można spotkać dziko żyjące zwierzęta. Trasa nie jest oznaczona, nawigacja na trasie nie jest prosta ze względu na wiele możliwych dróg wyboru.

Początek znajduje się przy kościele św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach, ul,Kopernika 42. Przy kościele znajduje się parking. Koniec jest w innym miejscu! przy kościele MB Pocieszenia w Bielsku-Białej ul. Złoty Potok 6a (przy kościele jest parking).

Dojazd i powrót na własną rękę, nie ma zorganizowanej formy transportu.

Poruszając się drogami publicznymi należy pamiętać o zachowaniu ostrożności , należy włączyć czołówki oraz zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. W lesie należy pamiętać o ostrożności, szczególnie w przypadku spotkania dzikich zwierząt - nie uciekać i nie atakować, w razie zagrożenia spokojnie się wycofać - w 99% przypadków to wystarczy. 

Pamiętajmy o wygodnych, sprawdzonych butach, dobranej odzieży do warunków atmosferycznych, naładowanym telefonie oraz prowiancie i wodzie.

Pamiętajmy, że w razie urazu, kontuzji lub braku sił warto się umówić z kimś aby w trudnej sytuacji po nas podjechał autem. Dobrze jest osobom bliskim przedstawić przebieg trasy aby wiedzieli którędy będziemy iść. Pamiętajmy o tym, że baterie telefonów komórkowych mogą się rozładować w trakcie trasy dlatego warto mieć naładowaną baterię do pełna lub zabrać ze sobą power banki.

Warto wgrać ślad trasy na smartfona lub korzystać z aktualnej aplikacji EDK do pobrania ze sklepu google. W wielu aplikacjach można także skorzystać z opcji podążania trasą np Endomondo czy Traseo. Trasa nie jest oznaczona, nawigacja jest utrudniona ze względu na wiele możliwych dróg do wyboru.

Należy pamiętać, że:

Każdy idzie na własną odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie nie mogą iść same. Jeżeli ktoś czuje się niepewnie, pomimo zaleceń aby trasę przemierzać w samotności powinien wybrać się w towarzystwie innych.  Trasa mimo, iż krótka przebiega terenami górskimi.

dodatkowe informacje o rejonie

Rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej CZ-DZ nastąpi Mszą Św. w parafii św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach w dniu 3 kwietnia o godz. 19:00


Zapisy są obowiązkowe ale bezpłatne. Bardzo prosimy o informacje w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wydarzeniu.
W Rejonie EDK Czechowice-Dziedzice będą dostępne trzy trasy. Zapraszamy do rejestracji!

Rejon

Czechowice-Dziedzice

św. Katarzyny

Adres parafii

ul. Kopernika 42
43-502 Czechowice-Dziedzice

Koordynator

Dariusz PamułaTrasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
św. Katarzyny (Dookoła Jeziora Goczałkowickiego)Czechowice-DziedziceCzechowice-DziedziceCzechowice-Dziedzice65 km
św. Wendelina (2020 rok)Czechowice-DziedziceCzechowice-DziedziceCzechowice-Dziedzice42 km
Matki Bożej PocieszeniaCzechowice-DziedziceCzechowice-DziedziceBielsko-Biała37 km