pl

Trasa EDK

Droga św. Nikodema do Jerozolimy

Początek
Żary

Koniec
Żagań

Długość trasy
44 km

Suma podejść
292 m

Data EDK

Godzina mszy św.

W obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Od Środy Popielcowej trwają rekolekcje na FB. Zostały przygotowane rozważania dotyczące Drogi Przebaczenia.

Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii.

ks. Jacek WIOSNA Stryczek

Trasa EDK

Trasa

Żary - Grabik-Górka-Lipinki Łużyckie-Suchleb-Miłowice-Mirostowice Górne-Mirostowice Dolne-Jankowa Żagańska-Szczepanów-Siodło-Żagań

dodatkowe informacje o trasieDojazd do Żar i powrót z Żagania każdy uczestnik EDK organizuje we własnym zakresie - kościół w Żaganiu znajduje się blisko dworca PKS, dodatkowo pomiędzy Żaganiem a Żarami kursuje miejska komunikacja autobusowa. 

Osoba uczestnicząca w EDK bierze na siebie wszelką odpowiedzialność związaną z tym wydarzeniem. W razie nieprzewidzianych zdarzeń jest zdana wyłącznie na własne siły lub na pomoc osób, które wcześniej zawiadomi o tym, że bierze udział w EDK.

dodatkowe informacje o rejonie

EDK zaczyna się mszą św. 03.04.2020 r. o godz. 20:00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Żarach przy ul. Szymanowskiego 4 a celem jest wierna kopia 1:1 kaplicy Grobu Bożego z Jerozolimy przy kościele pw. Nawiedzenia NMP w Żaganiu "kościół na Górce". 

Rejestracja uczestników na www.edk.org.pl . Możliwość odebrania pakietów EDK od godz. 18:00 w salce przy kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Żarach.


Z uwagi na zaistniałą sytuację związana z epidemią korona wirusa i wprowadzonymi ograniczeniami EDK, EDK w zaplanowanym terminie nie odbędzie się. Nie rezygnujemy jednak z organizacji EDK w tym roku - czekamy na zakończenie epidemii i odwołanie wprowadzonych ograniczeń, w tym szczególnie dotyczących ilości osób mogących uczestniczyć we mszy świętej, która stanowi początek każdej EDK. Prosimy wszystkie osoby, którym bliskie są ideały EDK o modlitwę w intencji zatrzymania epidemii oraz o wszelkie potrzebne łaski dla osób, które po ludzku walczą o zdrowie i życie chorych oraz podejmują kroki w celu zatrzymania nowych zachorowań.

Jednym z celów EDK jest przez fizyczne zmęczenie doprowadzenie jej uczestnika do sytuacji, w której stwierdza, że jego siły to za mało ... i każdy kolejny krok powierza i zawdzięcza Bogu i ... ostatecznie osiąga cel wędrówki.

Pomimo płynących wciąż informacji o kolejnych zachorowaniach oddajmy wszystko Bogu i zaufajmy mu bezgranicznie - to pomaga ... nic nie jest dziełem przypadku ...może EDK w tym roku to właśnie trud kwarantanny, pozostania w domach pomimo ładnej pogody, to rezygnacja z przyjemności, to pomoc innym, to walka lekarzy o ludzkie życie, to wzajemna sąsiedzka pomoc, wzajemna ludzka życzliwość , na którą wreszcie mamy czas.


Rejon

Żary

Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca

Adres parafii

ul. Szymanowskiego 4
68-200 Żary Żary

Koordynator

Tomasz Marciniak, Mirosław Plaszczyk