pl

Trasa EDK

Klerycka - bł. Narcyza Putza

Początek
Poznań

Koniec
Nadziejewo

Długość trasy
45 km

Suma podejść
225 m

Data EDK

Godzina mszy św.

W obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Od Środy Popielcowej trwają rekolekcje na FB. Zostały przygotowane rozważania dotyczące Drogi Przebaczenia.

Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii.

ks. Jacek WIOSNA Stryczek

Trasa EDK

Trasa

Poznań (Arcybiskupie Seminarium Duchowne) – Poznań (Śródka) – Poznań (Malta) – Garby – Tulce – Komorniki – Krzyżowniki – Zimin – Kromolice – Januszewo – Koszuty – Słupia Wielka – Pętkowo – Strzeszki – Chwałkowo – Nadziejewo

dodatkowe informacje o trasie

Zastanawiasz się nad swoim życiowym powołaniem?
Rodzina? Kapłaństwo? Życie zakonne? Życie w samotności?

Szukasz utwierdzenia wybranego powołania?

To trasa właśnie dla Ciebie !!!

W zeszłym roku pokonując klerycką trasę EDK modliliśmy się w sposób szczególny o nowe powołania kapłańskie. 

Doskonale wiemy, że święte rodziny są fundamentem naszej wiary. Pragniemy, aby tegoroczną trasę naszej drogi krzyżowej przeżyć modląc się o powołania do świętych rodzin. 

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej na trasie Klerycka - bł. Narcyza Putza

W jakiej intencji?
O powołania do świętych rodzin.

Dla kogo?
Każdego, komu bliska jest sprawa życiowego powołania - do rodziny, kapłaństwa, życia zakonnego i życia w samotności

Z kim?
Patronuje nam bł. ks. Narcyz Putz - męczennik z okresu II wojny światowej


Dojazd liniami tramwajowymi (3, 4, 8, 17) i autobusowymi (167, 911). W pobliżu są dworce autobusowe MPK Śródka (ok. 0,8 km) oraz MPK Rataje (ok. 2,5 km). W bliskiej odległości znajdują się także dworce kolejowe PKP Poznań Główny (ok. 4 km) oraz PKP Poznań Garbary (ok. 1,5 km). Przy seminarium znajduje się parking dla samochodów osobowych.

Po zakończeniu EDK zapewniamy dojazd na dworzec PKP Środa Wielkopolska (odjazd w kierunku Poznania co ok. 30 min). Będzie także możliwość powrotu autokarem do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego za opłatą 10 zł (prosimy o wcześniejsze powiadomienie organizatorów).

Do wyruszenia na trasę niezbędna jest latarka (najlepiej tzw. czołówka), zapasowe baterie, w pełni naładowany telefon, a także odblaskowe elementy ubioru.

dodatkowe informacje o rejonie

Będąc świadomym sytuacji w jakiej się znajdujemy, jako wspólnota seminaryjna podjęliśmy decyzję, że NIE ODWOŁUJEMY naszej trasy Klerycka – bł. Narcyza Putza, ale ZMIENIAMY jej termin.

Na ten moment nie jesteśmy w stanie wskazać konkretnego terminu odbycia się EDK na naszej trasie, ale zapewniamy wszystkich pątników, że ona się odbędzie.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Św. w kaplicy seminaryjnej. Uczestnicy wyruszą z seminarium w Poznaniu (ul. Wieżowa 2/4) w kierunku Ośrodka Formacyjnego ASD w Nadziejewie k. Środy Wielkopolskiej – miejsca formacji dla roku propedeutycznego seminarium.

Pokonywaniu trasy towarzyszyć ma intencja o nowe powołania do świętych rodzin oraz za powołanych – do kapłaństwa, życia zakonnego, rodzinnego, w samotności. Zachęcamy, aby każdy z pątników zabrał ze sobą krzyż, który po zakończonej EDK zostawi przy ostatniej XIV stacji.

Rejestracji można dokonać za pomocą platformy internetowej EDK oraz przed rozpoczęciem drogi krzyżowej w budynku seminarium duchownego. Pakiety do odbioru w dniu wyruszenia EDK w ASD. Koszt udziału  - 25 zł. 

Przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania w kaplicy seminaryjnej.

Dla osób niemogących wyruszyć na trasę EDK:

- w kaplicy seminaryjnej będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej z tegorocznymi rozważaniami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

- w kaplicy domu formacyjnego w Nadziejewie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu do zakończenia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Rejon

Poznań - Klerycy

Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu

Adres parafii

ul. Wieżowa 2/4
61-111 Poznań

Koordynator

kl. Marek Nowak, kl. Wojciech Nowak