pl

Trasa EDK

Trasa św. Faustyny

Początek
Poznań

Koniec
Kiekrz

Długość trasy
45 km

Suma podejść
323 m

Data EDK

Godzina mszy św.

W obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Od Środy Popielcowej trwają rekolekcje na FB. Zostały przygotowane rozważania dotyczące Drogi Przebaczenia.

Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii.

ks. Jacek WIOSNA Stryczek

Trasa EDK

Trasa

Poznań-Wysogotowo-Dąbrówka-Pokrzywnica-Dopiewo-Zborowo-Więckowice-Drwęsa-Lusówko-Lusowo-Sady-Kobylniki-Kiekrz (Sanktuarium Siostry Faustyny)

dodatkowe informacje o trasie

Trasa przebiega drogami leśnymi, polnymi i asfaltowymi.

Trasa zalecana dla osób z chociażby niewielkim przygotowaniem fizycznym. Czas przejścia w zależności od kondycji może wynosić od 8 do 12 godzin.


Prosimy o zapewnienie sobie możliwości powrotu z Kiekrza np. kogoś z rodziny, kto będzie w stanie przyjechać samochodem. Dotyczy to również ewentualnego odbioru z trasy, w sytuacji, gdy nie będzie sił już dalej iść.


W bezpośrednim sąsiedztwie Sanktuarium św. Faustyny w Kiekrzu zlokalizowany jest przystanek linii autobusowych 833 i 834 jadących w stronę Ogrodów w Poznaniu (strefa biletowa B), natomiast Przy kościele św. Michała w Kiekrzu (1000 m od Sanktuarium) znajdują się przystanki autobusów MPK 186 i 195 jadących w stronę Ogrodów (strefa biletowa A).

Prosimy o zabranie ze sobą na trasę elementów odblaskowych (kamizelek, opasek itp.) oraz latarki (najlepiej czołówki) z zapasem baterii.

Prosimy o zabranie ze sobą prowiantu na drogę (termos z herbatą), czekolada, batony oraz dodatkowej warstwy odzieży i peleryny przeciwdeszczowej.

dodatkowe informacje o rejonie

EDK rozpoczynamy Mszą św. w kościele pw. św. Wawrzyńca (księżą Pallotyni) o godz. 19.00. Po mszy nastąpi indywidualne błogosławieństwo i wyruszenie uczestników na trasę.

Rejon

Poznań - Pallotyni

Parafia p.w. św. Wawrzyńca

Adres parafii

ul. Przybyszewskiego 30
60-357 Poznań

Koordynator

Marcin Marecki