pl

Trasa EDK

Karmelitańska - Marii Panny - Srebrna

Początek
Poznań

Koniec
Tulce k/Poznania

Długość trasy
40 km

Suma podejść
323 m

Data EDK

Godzina mszy św.

W obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Od Środy Popielcowej trwają rekolekcje na FB. Zostały przygotowane rozważania dotyczące Drogi Przebaczenia.

Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii.

ks. Jacek WIOSNA Stryczek

Trasa EDK

Trasa

Poznań kościół pw. św. Józefa u Karmelitów Bosych – Poznań /Koziegłowy - Janikowo - Wierzenica - Uzarzewo – Katarzynki – Gruszczyn – Swarzędz - Poznań – Swarzędz - Garby – Tulce Sanktuarium Maryjne

dodatkowe informacje o trasie

Trasa Srebrna Poznań - Tulce, to krótszy wariant trasy Złotej z Poznania do Tulec.  Rozpoczyna się w kościele pw. św. Józefa u Karmelitów Bosych w centrum miasta. Przez pierwsze kilometry idziemy  chodnikami przez miasto, idąc w stronę Kozichgłów. Dalej idziemy przez lasy i polne drogi. W okolicach Swarzędza podążamy drogami i ścieżkami utwardzonymi. Leśny odcinek, trasy przechodzący przez wieś Garby do Tulec, to nie utwardzona leśna droga, która może być błotnistaTrasa nie jest trudna technicznie, jednak ze względu na długość wymaga dobrego przygotowania fizycznego. W związku z tym jest przeznaczona dla osób z dobrą kondycją fizyczną.

Trasa rozpoczyna się u Karmelitów Bosych na ulicy Działowej 25, jest to centrum Poznania. Klasztor oddalony jest o około 700 metrów od Starówki i około 2,5 km od Dworca Głównego w Poznaniu.

Trasa kończy się we wsi Tulce k/Poznania, oddalonej o 10 km od centrum Poznania. Ze wsi kursują autobusy komunikacji gminnej łączące Tulce z Poznaniem (Rondo Rataje).

Choć EDK ma charakter przejścia indywidualnego, powinniśmy zadbać nie tylko o siebie, ale i reagować, gdy spotkamy kogoś w potrzebie!

Bezpieczeństwo na trasie w głównej mierze zależeć będzie od nas samych. Kliknij TUTAJ i przeczytaj, jak przygotować się i przejść bezpiecznie EDK.

Pamiętaj, że trasa przychodzi również odcinkami asfaltowymi, co zobowiązuje Ciebie do zabrania dodatkowych elementów odblaskowych, gdyż jedna "opaska EDK" to za mało.

dodatkowe informacje o rejonie

EDK w Poznaniu 03 kwietnia piątek, Msza św. o godzinie 19:00 w Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów na ul. Działowej 25 w Poznaniu skąd wyruszają wszystkie trasy karmelitańskie.Przed wyruszeniem konieczna jest wcześniejsza rejestracja, drogą internetową w zakładce "zarejestruj się na trasę". Odbiór opasek odblaskowych, opisu trasy i rozważań od godziny 17:30 i po Mszy św. do 21:00, 03 kwietnia. Opłata na  poczet kosztów wynosi 15 zł ( płatne w czasie wydawania materiałów w dniu EDK )Na EDK zapraszamy osoby pełnoletnie ( niepełnoletnie tylko pod opieką osoby dorosłej). Udział EDK odbywa się na własną odpowiedzialność. Wszyscy uczestnicy EDK, zobowiązani są do zapewnienia sobie transportu we własnym zakresie

Rejon

Poznań - Karmelici

Sanktuarium św Józefa oo. Karmelitów

Adres parafii

ul. Działowa 25
60-967 Poznań

Koordynator

Mikołaj HenschkeTrasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Karmelitańska - Marii Panny - ZłotaPoznań - KarmeliciPoznańTulce k/Poznania60 km
Karmelitańska - św. RodzinyPoznań - KarmeliciPoznańBąblin44 km
Karmelitańska - św. Teresy od JezusaPoznań - KarmeliciPoznańZwola43 km
Karmelitańska - Marii Panny - SrebrnaPoznań - KarmeliciPoznańTulce k/Poznania40 km