pl

Trasa EDK

Karmelitańska - św. Teresy od Jezusa

Początek
Poznań

Koniec
Zwola

Długość trasy
43 km

Suma podejść
314 m

Data EDK

Godzina mszy św.

W obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Od Środy Popielcowej trwają rekolekcje na FB. Zostały przygotowane rozważania dotyczące Drogi Przebaczenia.

Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii.

ks. Jacek WIOSNA Stryczek

Trasa EDK

Trasa

Poznań, Sanktuarium św. Józefa –> Starołęka –> Minikowo –> Krzesiny –> Babki –> Kamionki –> Mieczewo –> Radzewo –> Czmoń –> Kaleje –> Luciny –> Mateuszewo –> Zwola, Klasztor Karmelitów Bosych pw. św. Teresy od Jezusa

dodatkowe informacje o trasie

Trasa prowadzi z Sanktuarium Świętego Józefa oo. Karmelitów w Poznaniu do Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego pw. św. Teresy od Jezusa w Zwoli. Droga biegnie wiejskimi drogami asfaltowymi, chodnikami, ścieżkami rowerowymi oraz drogami polnymi i leśnymi. Trasa nie jest trudna technicznie, jednak ze względu na długość wymaga dobrego przygotowania fizycznego. W związku z tym jest przeznaczona dla osób z dobrą kondycją fizyczną.

Trasa rozpoczyna się w Sanktuarium św. Józefa u Karmelitów Bosych przy ul. Działowej 25. Jest to centrum Poznania. Klasztor oddalony jest ok 700 metrów od Starówki i ok 2,5 km od Dwora Głównego w Poznaniu.

Trasa kończy się w Zwoli. Jest to wieś położona ok 4 km od Zaniemyśla.

O godz. 7:00 i 09:00 ze Zwoli k.Zaniemyśla odjedzie autokar w stronę Bazyliki św. Józefa w Poznaniu. Osoby, pragnące skorzystać z tego nadprogramowego udogodnienia, prosimy o zgłaszanie tej chęci przy odbieraniu pakietu uczestnika przed wyruszeniem na EDK lub wypełnienie poniższego formularza: https://forms.gle/YuzJMmaHfycdNvSy9

Choć EDK ma charakter przejścia indywidualnego, powinniśmy zadbać nie tylko o siebie, ale i reagować, gdy spotkamy kogoś w potrzebie!
Pamiętaj, że trasa przychodzi również odcinkami asfaltowymi, co zobowiązuje Ciebie do zabrania dodatkowych elementów odblaskowych, gdyż jedna "opaska EDK" to za mało.

Każdy uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów kodeksu drogowego: 

posiadanie kamizelki odblaskowej oraz opaski odblaskowej, poruszanie się lewą stroną jezdni, "gęsiego", w grupach mniejszych niż 10 osób

Wskazane jest zabezpieczenie sobie indywidualnego transportu, który zabierze nas z trasy w przypadku, kiedy nie będziemy w stanie kontynuować drogi.

dodatkowe informacje o rejonie

EDK w Poznaniu 03 kwietnia piątek, Msza św. o godzinie 19:00 w Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów na ul. Działowej 25 w Poznaniu skąd wyruszają wszystkie trasy karmelitańskie.Przed wyruszeniem konieczna jest wcześniejsza rejestracja, drogą internetową w zakładce "zarejestruj się na trasę". Odbiór opasek odblaskowych, opisu trasy i rozważań od godziny 17:30 i po Mszy św. do 21:00, 03 kwietnia. Opłata na  poczet kosztów wynosi 15 zł ( płatne w czasie wydawania materiałów w dniu EDK )Na EDK zapraszamy osoby pełnoletnie ( niepełnoletnie tylko pod opieką osoby dorosłej). Udział EDK odbywa się na własną odpowiedzialność. Wszyscy uczestnicy EDK, zobowiązani są do zapewnienia sobie transportu we własnym zakresie

Rejon

Poznań - Karmelici

Sanktuarium św Józefa oo. Karmelitów

Adres parafii

ul. Działowa 25
60-967 Poznań

Koordynator

Mikołaj HenschkeTrasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Karmelitańska - Marii Panny - ZłotaPoznań - KarmeliciPoznańTulce k/Poznania60 km
Karmelitańska - św. RodzinyPoznań - KarmeliciPoznańBąblin44 km
Karmelitańska - św. Teresy od JezusaPoznań - KarmeliciPoznańZwola43 km
Karmelitańska - Marii Panny - SrebrnaPoznań - KarmeliciPoznańTulce k/Poznania40 km