pl

Trasa EDK

Karmelitańska - św. Rodziny

Początek
Poznań

Koniec
Bąblin

Długość trasy
44 km

Suma podejść
313 m

Data EDK

Godzina mszy św.

W obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Od Środy Popielcowej trwają rekolekcje na FB. Zostały przygotowane rozważania dotyczące Drogi Przebaczenia.

Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii.

ks. Jacek WIOSNA Stryczek

Trasa EDK

Trasa

Poznań- Poznań J. Rusałka - Poznań J. Strzeszyńske -Kiekrz - Pawłowice - Sobota - Sepno - Nieczajna - Kowalewko - Objezierze - Uścikowo Folwark - Oborniki - Słonawy - Nowołoskoniec - Bąblin.

dodatkowe informacje o trasie

Trasa Zielona św. Rodziny Poznań - Bąblin , rozpoczyna się w kościele pw. św. Józefa u Karmelitów Bosych w centrum miasta. Pierwsze kilometry podążamy przez miasto wzdłuż zielonej trasy rowerowej.  Przechodzimy przy jeziorze Rusałka i Strzeszyńskim idąc lasami komunalnymi miasta Poznania. Następnie za miastem schodzisz na chwile z zielonej trasy rowerowej aby po 2 km na nią wejść  w kierunku Pawłowic . Pawłowice przechodzimy droga gruntową aby następnie w Sobocie wejść do lasu . Wychodząc z lasu wchodzisz na drogę między polami gruntową w kierunku Sepna i Nieczajny. W  Sepnie wchodzisz na drogę asfaltową do  Nieczajny . Z Nieczajny idziesz w kierunku Kowalewka gdzie z asfaltu wchodzisz na drogę z kamienia polnego. Mijasz stary młyn wodny przed VIII Stacją. Na 28 km podchodzisz do kościoła w Objezierzu . Idąc drogą asfaltową dochodzisz do Uścikowo Folwark  i dalej do Obornik. Z rynku Obornickiego idziesz 14 km do Bąblina przez Słonawy i Nowołoskoniec.
EDK Poznań - Bąblin to 43 km,  drogami o różnej nawierzchni. Trasa łatwa, lecz dla osób o dobrej kondycji fizycznej, mających doświadczenie w długich pieszych wędrówkach.

Trasa rozpoczyna się u Karmelitów Bosych na ulicy Działowej 25,  jest to centrum Poznania. Klasztor oddalony jest o około 700 metrów od starówki i około 2,5 km od Dworca Głównego w Poznaniu.

Trasa kończy się  w Bąblinie oddalonym 12 km od Obornik .

Choć EDK ma charakter przejścia indywidualnego, powinniśmy zadbać nie tylko o siebie, ale i reagować, gdy spotkamy kogoś w potrzebie!

Bezpieczeństwo na trasie w głównej mierze zależeć będzie od nas samych. Kliknij TUTAJ i przeczytaj, jak przygotować się i przejść bezpiecznie EDK.

Pamiętaj, że trasa przychodzimy również odcinkami asfaltowymi, co zobowiązuje Ciebie do zabrania dodatkowych elementów odblaskowych, zalecamy zabranie kamizelki odblaskowe

dodatkowe informacje o rejonie

EDK w Poznaniu 03 kwietnia piątek, Msza św. o godzinie 19:00 w Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów na ul. Działowej 25 w Poznaniu skąd wyruszają wszystkie trasy karmelitańskie.Przed wyruszeniem konieczna jest wcześniejsza rejestracja, drogą internetową w zakładce "zarejestruj się na trasę". Odbiór opasek odblaskowych, opisu trasy i rozważań od godziny 17:30 i po Mszy św. do 21:00, 03 kwietnia. Opłata na  poczet kosztów wynosi 15 zł ( płatne w czasie wydawania materiałów w dniu EDK )Na EDK zapraszamy osoby pełnoletnie ( niepełnoletnie tylko pod opieką osoby dorosłej). Udział EDK odbywa się na własną odpowiedzialność. Wszyscy uczestnicy EDK, zobowiązani są do zapewnienia sobie transportu we własnym zakresie

Rejon

Poznań - Karmelici

Sanktuarium św Józefa oo. Karmelitów

Adres parafii

ul. Działowa 25
60-967 Poznań

Koordynator

Mikołaj HenschkeTrasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Karmelitańska - Marii Panny - ZłotaPoznań - KarmeliciPoznańTulce k/Poznania60 km
Karmelitańska - św. RodzinyPoznań - KarmeliciPoznańBąblin44 km
Karmelitańska - św. Teresy od JezusaPoznań - KarmeliciPoznańZwola43 km
Karmelitańska - Marii Panny - SrebrnaPoznań - KarmeliciPoznańTulce k/Poznania40 km