pl

Trasa EDK

Karmelitańska - Marii Panny - Złota

Początek
Poznań

Koniec
Tulce k/Poznania

Długość trasy
60 km

Suma podejść
472 m

Data EDK

Godzina mszy św.

W obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Od Środy Popielcowej trwają rekolekcje na FB. Zostały przygotowane rozważania dotyczące Drogi Przebaczenia.

Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii.

ks. Jacek WIOSNA Stryczek

Trasa EDK

Trasa

Poznań kościół pw. św. Józefa u Karmelitów Bosych – Poznań /Koziegłowy - Janikowo - Wierzenica - Wierzonka - Dębogóra - Tuczno - Wronczyn – Jerzykowo - Biskupice - Uzarzewo – Katarzynki – Gruszczyn – Swarzędz - Poznań – Swarzędz - Garby – Tulce Sanktuarium Maryjne

dodatkowe informacje o trasie

Trasa Złota Poznań - Tulce, rozpoczyna się w kościele pw. św. Józefa u Karmelitów Bosych w centrum miasta. Przez pierwsze kilometry podążamy chodnikami przez miasto, idąc w stronę Kozichgłów. Dalej idziemy przez las i polne drogi do Janikowa. Część trasy, Wierzenica - Wierzonka - Dębogóra to głównie drugorzędne drogi asfaltowe. Mijając wieś Dębogóra wchodzimy w las, idąc do Tuczna, następnie wychodzimy na 4 km odcinek asfaltowy. Po dojściu do Wroczyna, ponowne wchodzimy w las, gdzie droga może być błotnista. Od wsi Biskupice do Swarzędza podążamy drogami i ścieżkami utwardzonymi. Leśny odcinek, trasy przechodzący przez wieś Garby do Tulec, to nie utwardzona leśna droga, która może być błotnista

EDK Poznań - Tulce to 60 km, przechodzimy drogami o różnej nawierzchni. Trasa przeznaczona jest dla osób uprawiających sport (bieganie, jazda na rowerze, fitness itp.) i mających doświadczenie w długich pieszych wędrówkach.

Trasa rozpoczyna się u Karmelitów Bosych na ulicy Działowej 25, jest to centrum Poznania. Klasztor oddalony jest o około 700 metrów od Starówki i około 2,5 km od Dworca Głównego w Poznaniu.

Trasa kończy się we wsi Tulce k/Poznania, oddalonej o 10 km od centrum Poznania. Ze wsi kursują autobusy komunikacji gminnej łączące Tulce z Poznaniem (Rondo Rataje).

Choć EDK ma charakter przejścia indywidualnego, powinniśmy zadbać nie tylko o siebie, ale i reagować, gdy spotkamy kogoś w potrzebie!

Bezpieczeństwo na trasie w głównej mierze zależeć będzie od nas samych. Kliknij TUTAJ i przeczytaj, jak przygotować się i przejść bezpiecznie EDK.

Pamiętaj, że trasa przychodzi również odcinkami asfaltowymi, co zobowiązuje Ciebie do zabrania dodatkowych elementów odblaskowych, gdyż jedna "opaska EDK" to za mało.

 

dodatkowe informacje o rejonie

EDK w Poznaniu 03 kwietnia piątek, Msza św. o godzinie 19:00 w Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów na ul. Działowej 25 w Poznaniu skąd wyruszają wszystkie trasy karmelitańskie.Przed wyruszeniem konieczna jest wcześniejsza rejestracja, drogą internetową w zakładce "zarejestruj się na trasę". Odbiór opasek odblaskowych, opisu trasy i rozważań od godziny 17:30 i po Mszy św. do 21:00, 03 kwietnia. Opłata na  poczet kosztów wynosi 15 zł ( płatne w czasie wydawania materiałów w dniu EDK )Na EDK zapraszamy osoby pełnoletnie ( niepełnoletnie tylko pod opieką osoby dorosłej). Udział EDK odbywa się na własną odpowiedzialność. Wszyscy uczestnicy EDK, zobowiązani są do zapewnienia sobie transportu we własnym zakresie

Rejon

Poznań - Karmelici

Sanktuarium św Józefa oo. Karmelitów

Adres parafii

ul. Działowa 25
60-967 Poznań

Koordynator

Mikołaj HenschkeTrasy w tym rejonie

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Karmelitańska - Marii Panny - ZłotaPoznań - KarmeliciPoznańTulce k/Poznania60 km
Karmelitańska - św. RodzinyPoznań - KarmeliciPoznańBąblin44 km
Karmelitańska - św. Teresy od JezusaPoznań - KarmeliciPoznańZwola43 km
Karmelitańska - Marii Panny - SrebrnaPoznań - KarmeliciPoznańTulce k/Poznania40 km