en

EDK Route

św. Faustyny

From
Skawina

To
Wadowice

Route length
42 km

Ascent
517 m

EDK date
19.03.2021


18:00

Route

Skawina: kościół Miłosierdzia Bożego – Kopanka – Facimiech – Pozowice – Brzeźnica – Marcyporęba – Trawna Góra – Lgota – Witanowice – Wadowice

Notes about route

Pierwszy odcinek trasy prowadzi wałami Wisły oraz lokalnymi drogami asfaltowymi. Od Brzeźnicy do Trawnej Góry (Marcyporęby) idziemy dobrze oznakowanym szlakiem niebieskim, a następnie słabo oznakowanym szlakiem czarnym (drogami asfaltowymi, polnymi i leśnymi). W rejonie Trawnej Góry, w lesie, przebieg drogi trudniejszy orientacyjnie. Najwyższe wzniesienie - ok. 400 m n.p.m. Ostatni odcinek to drogi asfaltowe i wały Skawy. 

Trasa jest wymagająca, przeznaczona dla osób z bardzo dobrą kondycją fizyczną, wytrawnych piechurów zaprawionych w długich wędrówkach.

Prosimy o rozważny wybór trasy, w zależności od własnych predyspozycji fizycznych.

Powrót z Wadowic we własnym zakresie. Możliwy dojazd bezpośredni do Skawiny pociągiem z Wadowic wg aktualnego rozkładu jazdy PKP. Kursują również busy Wadowice - Kraków przez Skawinę.

Konieczne jest wygodne obuwie, wskazane kijki trekingowe, mapa okolic Krakowa/ślad KML trasy św. Faustyny, ubiór adekwatny do pogody (chłód nocy, deszcz), termos z gorącą herbatą/napój/woda i energetyczny posiłek. Obowiązkowo dobra latarka (czołówka) z zapasowymi bateriami i naładowany telefon.

Wskazane jest powiadomienie bliskiej osoby o naszym uczestnictwie w EDK.

Podczas poruszania się po drogach każdy uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów kodeksu drogowego (opaski odblaskowe, poruszanie się lewą stroną jezdni, "gęsiego", w grupkach mniejszych niż 10 osób). 


More info about area

Na EDK można wyruszyć w każdy piątek Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 18:00. Zachęcamy do takich indywidualnych wyjść, by nie generować tłoku.

Główne wyjście - 19 marca, po Mszy św. o godz. 18:00 i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem; w kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie.

Zapisy przez stronę www.edk.org.pl


Wydawanie pakietów uczestnika EDK (rozważania + opis trasy + pamiątka) po niedzielnych Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30 w dniach 7 i 14 marca, a także 19 marca przed Mszą św. od godz. 17:00 do 17:50 , na salkach katechetycznych przed kościołem Miłosierdzia Bożego. Koszt pakietu 15 zł. 

PROSIMY O ZABRANIE ODBLASKÓW WE WŁASNYM ZAKRESIE (w tym roku nie ma ich w pakiecie).

Area

Skawina

Parafia Miłosierdzia Bożego

Parish address

ul. Marii Curie-Skłodowskiej 12
32-050 Skawina

Coordinator

Jadwiga Grabowska-WydraRoutes in area

NameAreaFromToLength
św. FaustynySkawinaSkawinaWadowice42 km
św. Jana Pawła IISkawinaSkawinaKalwaria Zebrzydowska31 km