de

EDK Route

Czerwona - św. Barbary

Anfang
Poręba Średnia

Ende
Poręba Średnia

Länge
41 km

Steigung
268 m

Datum EDK
26.03.2021

Uhrzeit der Hl. Messe
18:00

EDK Route

Route

Poręba Średnia (kościół)→ Dudowizna → Udrzyn → Tuchlin → Stare Budy → Brańszczyk → Niemiry → Knurowiec → Budykierz → Leśniczówka Tuchlin - → Udrzynek → Mękaliny → Cmentarz w Porębie → Kościół w Porębie

Weitere Informationen zur Route

Informacje dodatkowe o trasie

Rozpoczynamy 26 marca 2021r. (piątek) Mszą Św. o godzinie 18:00 w Kościele MB Szkaplerznej w Porębie.

Trasa mierzy 41km, 13 km to drogi gruntowe i leśne, 28.km to drogi asfaltowe w większości mało ruchliwe, wiodą one przez miejscowości wiejskie, oświetlone.  Na ostatnim odcinku od Mękalin do Cmentarza w Porębie droga może być podmokła i błotnista w przypadku roztopów lub deszczu. Wiedzie ona szlakiem żółtym oznaczonym przez PTTK.

Trasa EDK przeznaczona jest dla osób aktywnych fizycznie, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego i długich wędrówek. Stopień trudności określamy na średni ze względu na to iż ponad połowa trasy jest wyznaczona na drogach asfaltowych, oświetlonych.

 Trzeba pamiętać, że trasa pokonywana nocą jest bardziej męcząca niż w dzień i należy się do niej wcześniej przygotować fizycznie i psychicznie.

Dla uczestników którzy w formularzu zgłoszeniowym wyrażą chęć zakupu pakietu EDK będzie on dostępny do kupienia przed Mszą święta, 26 marca 2021r. w budynku Starej Plebanii

 Ø  ROZWAŻANIA EDK 2021, MAGNES

Ø  MAPA LAMINOWANA  

Ø  OPIS TRASY

Ofiara za pakiet:  15zł

Stopień trudności określamy jako średni. Jej atutetm ułatwiającym przejście są na pewno tereny zamieszkałe i oświetlone.

Dla kogo?

Jest to trasa dla każdego kto wybiera się po raz pierwszy na EDK 


W naszym rejonie wyznaczone są 4 trasy EDK, w różnych miejscach przecinają się ze sobą lub wiodą tą samą drogą, a więc nie należy sugerować się tym w którym kierunku idą inni uczestnicy EDK !!!

Początek i koniec trasy to kościół w Porębie. Dojazd i powrót do domów, każdy uczestnik organizuje sobie we własnym zakresie.

ü  Bezpieczeństwo na trasie w głównej mierze zależeć będzie od nas samych. (stosujemy się do ogólnych przepisów ruchu drogowego, poruszamy się lewą stroną, poboczem, chodnikiem, korzystamy z przejść dla pieszych, nie zaśmiecamy środowiska. obowiązkowym elementem wyposażenia każdego uczestnika EDK powinny być elementy odblaskowe)

ü  Wskazane jest zabezpieczenie sobie indywidualnego transportu, który zabierze nas z trasy w przypadku, kiedy nie będziemy w stanie kontynuować drogi.

ü  Przed wyjściem należy poinformować bliską osobę o naszym udziale w EDK, przekazać mapę i objaśnić przebieg trasy.

ü  W czasie EDK uczestnicy poruszają się samotnie lub w grupach mniejszych niż 10 osób

ü  W grupie pierwsza osoba świeci światłem białym a ostatnia czerwonym.

Region

Poręba Średnia

Parafia pw. św. Barbary w Porębie

Adresse der Pfarrgemeinde

Poręba Średnia 100
07-308 Poręba

Koordination

Paweł BralewskiRouten in der Region

NameRegionAnfangEndeLänge
Czerwona - św. BarbaryPoręba ŚredniaPoręba ŚredniaPoręba Średnia41 km
Niebieska - Matki Bożej SzkaplerznejPoręba ŚredniaPoręba ŚredniaPoręba Średnia40 km
Zielona - Matki Bożej OsuchowskiejPoręba ŚredniaPoręba ŚredniaPoręba Średnia33 km
Fioletowa -ks. Kard. Stefana WyszyńskiegoPoręba ŚredniaPoręba ŚredniaZuzela45 km