Ekstremalna droga krzyżowa

Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie

Gliwice- Gliwice (42km)

Przebieg:  

kościół Podwyższenia Krzyża Świętego - Gliwice, kościół katedralny śś. Piotra i Pawła

Długość:

42 km

Opis:

Z wyjątkiem trasy pomiędzy Smolnicą a Ostropą, który jest utwardzonym, choć dosyć dziurawym i pełnym kałuż, odcinkiem szutrowym, droga przebiega po chodnikach i poboczach dróg asfaltowych. w ramach miasta Gliwice wszystkie odcinki przebiegają chodnikami. Pomiędzy ul. Kozielską a Kozłowem trasa przebiega poboczem dosyć ruchliwej drogi. brak chodnika jest także pomiędzy Sośnicowicami a Smolnicą. Na tych odcinkach należy zachować szczególną ostrożność. Każdy powinien być wyposażony w kamizelkę odblaskową oraz latarkę. Należy dobrać takie obuwie, które pozwoli na spokojne pokonanie płaskich utwardzonych powierzchni (asfalt, chodniki), jednocześnie należy pamiętać o tym, aby one nie przemokły w razie deszczu.

Rekomendacja:

Trasa przeznaczona jest dla osób, które są dobrymi piechurami "miejskimi".

Prosimy o rozważny wybór trasy w zależności od indywidualnych możliwości wysiłkowych. Powyższa trasa jest bardzo długa, wyczerpująca i wymaga znakomitego przygotowania fizycznego.

 

 pobierz ślad       pobierz opis

Zapisy GPS, Opisy Tras oraz Mapki, prezentują sugerowaną trasę dotarcia do celu, mimo naszych starań mogą zdarzyć się błędy lub nieścisłości, prosimy o rozważne korzystanie


Mapa trasy