Szczegóły trasy EDK
Świętej Królowej Jadwigi

Chcesz iść na EDK? Nie musisz się zapisywać. Jednak nie zapomnij zaopatrzyć się w rozważania i opis trasy. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące Twojego EDK znajdują się na podstronie rejonu.

Informacje

Nazwa Świętej Królowej Jadwigi
Typ trasy Pełna trasa EDK
Początek Września
Koniec Września
Przebieg Września - Białężyce - Chocicza Wielka - Chocicza Mała - Racławki - Bardo - Ksiązno - Pałczyn - Kębłowo - Lipie - Biechówko - Biechowo - Osowo - Kaczanowo - Bierzglinek - Września
Długość 42 km
Inne utrudnienia Trasa przebiega częściowo drogami polnymi, które po obfitych opadach mogą być bardzo błotniste.

Rejon

Nazwa Września
Lokalizacja Województwo wielkopolskie
Data EDK

2016-04-07

Facebook

Opis trasy

Trasa w większości prowadzi drogami asfaltowymi, nieoświetlonymi. Występują niewielkie odcinki dróg gruntowych utwardzonych oraz dróg polnych. Na tych ostatnich odcinkach, szczególnie po obfitych opadach i roztopach mogą wystąpić utrudnienia w postaci błota kałuż lub podtopień - odcinki te można obejść polem. Tam też możliwe niewielkie wzniesienia.

Rekomendacja

Trasa nie jest wymagająca technicznie, jednak ze względu na długość - 42 km - przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego i posiadających jako takie doświadczenie w długich pieszych wędrówkach. Dodatkowym utrudnieniem może okazać się silny wiatr, gdyż w większości jest to teren otwarty. Prosimy o rozwagę przy podejmowaniu wyzwania EDK.

Dojazd i powrót

Przy kościele pw. św. Królowej Jadwigi skąd rozpoczyna się trasa Drogi Krzyżowej jest spory parking, na którym można pozostawić samochód. Od miejsca zakończenia - pomnik Jana Pawła II przy kościele farnym dzieli nas ok. 1 km.

Od miejsca zakończenia Drogi krzyżowej jest:
- ok. 1 km do dworca PKS skąd można udać się w kierunkach Gniezno, WItkowo, Miłosław, Pyzdry;
- ok. 1 km do dworca PKP skąd można udać się w kierunkach Poznań, Konin.

Bezpieczeństwo

Każdy uczestnik Drogi powinien wyposażyć się w dodatkowe elementy odblaskowe. Większa część trasy to odludzie i słabo lub wcale nieoświetlona droga, dlatego warto oprócz dobrej latarki (najlepiej sprawdza się czołówka) zabrać zapasowe baterie.

Ważnym elementem wyposażenia jest naładowany telefon komórkowy, z którego skorzystamy w razie konieczności wezwania pomocy.

UWAGA - NIE ZAPEWNIAMY TRANSPORTU Z TRASY!

Pliki do pobrania:

Opisy są w trakcie weryfikacji i doprecyzowywania, najlepiej pobrać je nie wcześniej niż trzy dni przed wyruszeniem na EDK.


Wspierają EDK

Nie warto żyć normalnie
warto żyć ekstremalnie