Szczegóły trasy EDK
Niebieska

Chcesz iść na EDK? Nie musisz się zapisywać. Jednak nie zapomnij zaopatrzyć się w rozważania i opis trasy. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące Twojego EDK znajdują się na podstronie rejonu.

Informacje

Nazwa Niebieska
Typ trasy Pełna trasa EDK
Początek Mogilno
Koniec Licheń
Przebieg Mogilno - Żabno - Gębice - Ostrowo - Przyjezierze - Wójcin - Siedlimowo - Wtórek - Biela - Wiśniewa - Ostrowąż - Helenowo - Ślesin - Piotrkowice - Licheń
Długość 55 km
Inne utrudnienia

Rejon

Nazwa Mogilno
Lokalizacja Województwo kujawsko-pomorskie
Data EDK

2017-03-31

Facebook

Opis trasy

Trasa ma 55 km. Ok. 5 km to drogi gruntowe oraz leśne, w czasie deszczu błotniste. Przez 8 km trasa wiedzie starym torowiskiem kolejowym. Ponad 40 km to drogi asfaltowe, w większości słabo uczęszczane. Początkowo trasa prowadzi chodnikiem – do wyjścia z miasta, później drogami asfaltowymi i gruntowymi oraz nieużywanym torowiskiem. Drogi w większości nieoświetlone, często przechodzą przez obszary zalesione. W czasie przejścia możliwe będą mgły.

Rekomendacja

Trasa EDK do Lichenia jest bardzo długa, a zatem przeznaczona jest dla osób aktywnych fizycznie, przyzwyczajonych do regularnego długotrwałego wysiłku. Marsz nocą jest bardziej męczący niż w dzień i należy się do niego wcześniej przygotować psychicznie i fizycznie. Trasa wymaga dobrej orientacji w terenie. Przed wyjściem należy wyposażyć się w wydrukowaną mapę EDK i opis trasy. Koniecznie trzeba wziąć elementy odblaskowe, nieprzemakalne buty, kurtkę przeciwdeszczową, ciepłe ubranie, czapkę i rękawiczki. Polecane są stuptuty. Należy zabrać latarkę, dodatkowe baterie, naładowany telefon z aplikacją GPS i bank energii. W plecaku powinny się znaleźć środki opatrunkowe i bandaż elastyczny. Nie wolno zapomnieć o prowiancie i wodzie. Dobrze byłoby zabrać także czekoladę lub inne produkty wysokoenergetyczne.

Dojazd i powrót

EDK rozpoczyna się 31 marca Eucharystią o godz. 20.00 w parafii św. Jana Apostoła (klasztor) w Mogilnie – ul. Benedykta XVI 1. Do Mogilna można dojechać własnym środkiem transportu lub pociągiem. Ze stacji PKP do klasztoru idzie się ok. 15-20 min. Powrót na własną rękę. Przed wyjściem z domu należy sprawdzić w internecie możliwości powrotu.

Bezpieczeństwo

Każdy pieszy poruszający się po drogach publicznych ma obowiązek nosić elementy odblaskowe. Trzeba zaopatrzyć się także w latarkę, która nie tylko zasygnalizuje obecność na drodze, ale także rozświetli trasę. Choć EDK ma charakter indywidualny, nie wolno zostawiać osób będących w potrzebie. Przed wyjściem z domu należy poinformować bliskie osoby o planach wyruszenia na EDK. Warto także zostawić im mapę z trasą, na wypadek gdyby niemożliwy był dalszy marsz i trzeba było prosić ich o podwiezienie.

Pliki do pobrania:

Opisy są w trakcie weryfikacji i doprecyzowywania, najlepiej pobrać je nie wcześniej niż trzy dni przed wyruszeniem na EDK.


Wspierają EDK

Nie warto żyć normalnie
warto żyć ekstremalnie