Szczegóły trasy EDK
Czerwona

Chcesz iść na EDK? Nie musisz się zapisywać. Jednak nie zapomnij zaopatrzyć się w rozważania i opis trasy. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące Twojego EDK znajdują się na podstronie rejonu.

Informacje

Nazwa Czerwona
Typ trasy Pełna trasa EDK
Początek Mogilno
Koniec Gniezno
Przebieg Mogilno (klasztor) – Wyrobki – Izdby – Duszno – Kruchowo – Grabowo – Jastrzębowo – Kurzegrzędy – Dębówiec – Orchoł – Wełnica – Jankówko – Gniezno (archikatedra)
Długość 42 km
Inne utrudnienia Drogi gruntowe po roztopach lub deszczu błotniste i śliskie.

Rejon

Nazwa Mogilno
Lokalizacja Województwo kujawsko-pomorskie
Data EDK

2017-03-31

Facebook

Opis trasy

Trasa ma 42 km. 22 km to drogi gruntowe oraz leśne, w czasie deszczu błotniste. 20 km to drogi asfaltowe, w większości słabo uczęszczane. Początkowo trasa prowadzi chodnikiem – do wyjścia z miasta, później drogami asfaltowymi i gruntowymi, głównie nieoświetlonymi. Miejscami droga jest błotnista i przechodzi przez obszary zalesione. Zdarzają się również podmokłe tereny. W czasie przejścia możliwe będą mgły.


Rekomendacja

Trasa EDK do Gniezna jest bardzo długa i trudna, a zatem przeznaczona jest dla osób aktywnych fizycznie, przyzwyczajonych do regularnego długotrwałego wysiłku. Marsz nocą jest bardziej męczący niż w dzień i należy się do niego wcześniej przygotować psychicznie i fizycznie. Trasa wymaga dobrej orientacji w terenie. Przed wyjściem należy wyposażyć się w wydrukowaną mapę EDK i opis trasy. Koniecznie trzeba wziąć elementy odblaskowe, nieprzemakalne buty, kurtkę przeciwdeszczową, ciepłe ubranie, czapkę i rękawiczki. Polecane są stuptuty. Należy zabrać latarkę, dodatkowe baterie, naładowany telefon z aplikacją GPS i bank energii. W plecaku powinny się znaleźć środki opatrunkowe i bandaż elastyczny. Nie wolno zapomnieć o prowiancie i wodzie. Dobrze byłoby zabrać także czekoladę lub inne produkty wysokoenergetyczne.

Dojazd i powrót

EDK rozpoczyna się 31 marca Eucharystią o godz. 20.00 w parafii sw. Jana Apostoła (klasztor) w Mogilnie – ul. Benedykta XVI 1. Do Mogilna można dojechać własnym środkiem transportu lub pociągiem. Ze stacji PKP do klasztoru idzie się ok. 15-20 min. Powrót na własną rękę. Stacja PKP w Gnieźnie jest ok. 20 min. pieszo od archikatedry. Przed wyjściem z domu należy sprawdzić w internecie możliwe połączenia.

Bezpieczeństwo

Każdy pieszy poruszający się po drogach publicznych ma obowiązek nosić elementy odblaskowe. Trzeba zaopatrzyć się także w latarkę, która nie tylko zasygnalizuje obecność na drodze, ale także rozświetli trasę. Choć EDK ma charakter indywidualny, nie wolno zostawiać osób będących w potrzebie. Przed wyjściem z domu należy poinformować bliskie osoby o planach wyruszenia na EDK. Warto także zostawić im mapę z trasą, na wypadek gdyby niemożliwy był dalszy marsz i trzeba było prosić ich o podwiezienie.

Pliki do pobrania:

Opisy są w trakcie weryfikacji i doprecyzowywania, najlepiej pobrać je nie wcześniej niż trzy dni przed wyruszeniem na EDK.


Wspierają EDK

Nie warto żyć normalnie
warto żyć ekstremalnie