Szczegóły trasy EDK
Trasa Żółta Franciszka od Św. Józefa

Chcesz iść na EDK? Nie musisz się zapisywać. Jednak nie zapomnij zaopatrzyć się w rozważania i opis trasy. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące Twojego EDK znajdują się na podstronie rejonu.

Informacje

Nazwa Trasa Żółta Franciszka od Św. Józefa
Typ trasy Pełna trasa EDK
Początek Miechów
Koniec Czerna
Przebieg Miechów → Biskupice → Rezerwat Przyrody Złota Góra → Krępa → Ulina Wielka → Imbramowice → Grodzisko → Ojcowski Park Narodowy → Sąspów → Rezerwat Dolina Szklarki → Szklary → Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie → Rezerwat Dolina Racławki → Dębnik → Rezerwat Dolina Eliaszówki → Czerna
Długość 60 km
Inne utrudnienia Bardzo długa, strome podejścia

Rejon

Nazwa Miechów
Lokalizacja Województwo małopolskie
Data EDK

2017-04-07

Facebook

Opis trasy

Trasa prowadzi z Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej.

Idąc tą trasą doświadczysz spotkania Bogiem w cierpieniu, słabości ludzkiego ciała ale również w naturalnej przyrodzie która będąc jego stworzeniem będzie wychwalać Go za każdym twoim krokiem.  Trasa bowiem prowadzi przez sześć różnych rezerwatów przyrody.

Trasę rekomendujemy osobą chcącym ofiarować swój trud w intencji swoich rodzin.

Więcej o bracie Franciszku.


Rekomendacja

Trasa jest bardzo długa i wymagająca, ma liczne strome podejścia i prowadzi głównie przez lasy, pola oraz małe wioski.  

Trasa jest rekomendowana dla wytrwałych piechurów i wymaga dobrego przygotowania fizycznego. Prosimy o rozważny wybór trasy w zależności od indywidualnych możliwości wysiłkowych. 

Dojazd i powrót

Dojazd: Między Miechowem a Krakowem regularnie kursują pociągi, autobusy oraz busy. Rekomendujemy dojazd busem lub autobusem który ma przystanek tuż przy Bazylice Grobu Bożego w Miechowie (koszt ok. 6zł). 

Powrót: Istnieje możliwość dojazdu za pośrednictwem prywatnych przewoźników do Krzeszowic, skąd regularnie kursują busy w stronę Krakowa. W przeciwnym razie czeka nas jeszcze kilkukilometrowy marsz.

Bezpieczeństwo

W terenie powinniśmy posiadać odpowiedni ubiór i wyposażenie: ciepła kurtka, peleryna przeciwdeszczowa, czapka, rękawiczki, buty górskie, latarka i dodatkowe baterie. Trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią ilość prowiantu (kanapki, batony, itp.), napoje (herbata w termosie, woda), zaleca się też żele energetyczne dla sportowców. Pomimo tego, że to droga krzyżowa, trzeba dostarczać organizmowi płynów i pożywienia. Pogoda na trasie może zmienić się bardzo szybko .

Na trasie powinniśmy zadbać nie tylko o nas samych ale i reagować, gdy spotkamy kogoś w potrzebie!

Pliki do pobrania:

Opisy są w trakcie weryfikacji i doprecyzowywania, najlepiej pobrać je nie wcześniej niż trzy dni przed wyruszeniem na EDK.


Wspierają EDK

Nie warto żyć normalnie
warto żyć ekstremalnie