Szczegóły trasy EDK
Szafirowa - św. Jacka

Chcesz iść na EDK? Nie musisz się zapisywać. Jednak nie zapomnij zaopatrzyć się w rozważania i opis trasy. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące Twojego EDK znajdują się na podstronie rejonu.

Informacje

Nazwa Szafirowa - św. Jacka
Typ trasy Pełna trasa EDK
Początek Kraków
Koniec Czerna
Przebieg Rynek Podgórski - Bulwary wiślane - Kościół M.B. Wspomożycielki Wiernych (Łosiówka) - Most Zwierzyniecki - Przegorzały - Wola Justowska - Olszanica - Szczyglice - Balice - Kleszczów - Nielepice - Nawojowa Góra - Pisary - Siedlec - Czerna Sanktuarium
Długość 41 km
Inne utrudnienia

Rejon

Nazwa Kraków - Podgórze
Lokalizacja Województwo małopolskie
Data EDK

2017-04-07

Facebook

Opis trasy

Początkowo trasa wiedzie ulicami miasta Krakowa. Startując z Rynku Podgórskiego poprzez Bulwary Wiślane trasa poprowadzi uczestników do Kościoła M.B. Wspomożycielki Wiernych (Łosiówki). Dalej Mostem Zwierzyniecki w kierunku na Przegorzały i Wolę Justowską. Wkrótce trasa przetnie Olszanicę i wyprowadzi nas poza Kraków - w kierunku Szczyglic, Balic, Kleszczowa. Następnie przejdziemy też przez Nielepice, Nawojową Górę, Pisary oraz przez Siedlec. Ostatnią stacją jest Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej.

Autorzy trasy mile widzą przygotowanie własnych krzyży na drogę.


Informacje o rozpoczęciu EDK i rozdawaniu materiałów- LINK


Rekomendacja

Trasę można rozpocząć w 2 miejscach:

  • na Rynku Podgórskim (długość: 41 km)
  • przy parafii NPM Królowej Polski na Woli Justowskiej (długość: 33 km).

Prosimy o rozważny wybór trasy w zależności od indywidualnych możliwości wysiłkowych. Powyższa trasa jest długa, wyczerpująca i wymaga przygotowania fizycznego.

Dojazd i powrót

Istnieje możliwość dojazdu za pośrednictwem prywatnych przewoźników do Krzeszowic, skąd regularnie kursują busy w stronę Krakowa. W przeciwnym razie czeka nas jeszcze kilkukilometrowy marsz.

Bezpieczeństwo

Choć EDK ma charakter przejścia indywidualnego, powinniśmy zadbać nie tylko o nas samych i reagować, gdy spotkamy kogoś w potrzebie!

Bezpieczeństwo na trasie w głównej mierze zależeć będzie od nas samych. Kliknij TUTAJ i przeczytaj jak przygotować się i przejść bezpiecznie EDK.

Pliki do pobrania:

Opisy są w trakcie weryfikacji i doprecyzowywania, najlepiej pobrać je nie wcześniej niż trzy dni przed wyruszeniem na EDK.


Wspierają EDK

Nie warto żyć normalnie
warto żyć ekstremalnie