Szczegóły trasy EDK
Miłosierdzia Bożego

Chcesz iść na EDK? Nie musisz się zapisywać. Jednak nie zapomnij zaopatrzyć się w rozważania i opis trasy. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące Twojego EDK znajdują się na podstronie rejonu.

Informacje

Nazwa Miłosierdzia Bożego
Typ trasy Pełna trasa EDK
Początek Chełmek
Koniec Czerna
Przebieg Chełmek - Libiąż - Chrzanów - Trzebinia - Młoszowa - Psary - Miękinia - Nowa Góra - Czerna
Długość 42 km
Inne utrudnienia Drogi leśne, polne, szutrowe i asfaltowe, o małym natężeniu ruchu, częściowo nieoświetlone.

Rejon

Nazwa Chełmek
Lokalizacja Województwo małopolskie
Data EDK

2017-03-31

Facebook

Opis trasy

Trasa EDK w relacji Chełmek - Czerna o długości 42,5 km, przebiega w większości drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu oraz drogami gruntowymi i leśnymi. W zależności od pogody niektóre fragmenty mogą być błotniste i śliskie. Ze względu na długość i stopień trudności, trasa przeznaczona jest dla osób wytrzymałych i sprawnych fizycznie.

Rekomendacja

Zgodnie z ideą EDK, poszczególne rejony nie organizują Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, a jedynie mszę świętą oraz propagują ideę. Na trasę Ekstremalnej każdy z uczestników wyrusza na własną odpowiedzialność, dlatego bardzo prosimy, aby dobrze przygotować się do przejścia. Ponadto, każdy jest zobowiązany do zabezpieczenia we własnym zakresie ewentualnego powrotu z trasy w razie nieprzewidzianych okoliczności (zmęczenie, stan nagły), dlatego zachęcamy, aby przed wyruszeniem poinformować rodzinę lub znajomych o naszym wyjściu na trasę i poprosić, aby ktoś był "pod telefonem" i w razie możliwości mógł po nas przyjechać.


Dojazd i powrót

EDK rozpoczyna się 31 marca Eucharystią o godz. 19.30 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku - ul. Wojska Polskiego 1. Do Chełmka można dojechać własnym środkiem transportu, pociągiem, autobusem lub busem. Powrót z Czernej na własną rękę. Przed wyjściem z domu należy sprawdzić w internecie możliwe połączenia.

Bezpieczeństwo

Trasa przebiega blisko miejscowości przez, które prowadzi trasa, dlatego nie przewiduje się dodatkowego zabezpieczenia trasy. W krytycznych sytuacjach należy kontaktować się bezpośrednio z numerem alarmowym 112.

Zanim wyruszysz na EDK koniecznie:

 • przygotuj prowiant na drogę (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa); najlepiej wszystko do jednego plecaka - Pamiętaj także, iż zbyt duży ciężar na plecach to większe obciążenie i większe zmęczenie podczas drogi.
 • weź z sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista
  i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,
 • miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy (warto zabrać dodatkowe źródło zasilania np. power bank ), latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe),
 • przypomnij sobie zasady ruchu drogowego dla pieszych -poruszamy się w grupach nie większych niż 10 osób.
 • sprawdź lokalną prognozę pogody,
 • poinformuj bliskich o planowanym wyjściu,
 • zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi; pamiętaj, że w EDK wpisane jest ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia,
 • przemyśl jak wrócisz po Ekstremalnej Drodze Krzyżowej,
 • zapoznaj się ponownie z przebiegiem i charakterem wybranej trasy
 • warto przygotować sobie własny drewniany krzyż, mieć kijki do wędrówek pieszych (np. do nordic walking),
 • wziąć ze sobą GPS, pliki z wgranymi śladami tras można ściągnąć ze strony
 • mieć mapę obszaru, po którym przebiega trasa EDK
Pamiętaj, że udział w EDK ma charakter indywidualnej praktyki religijnej. Organizowana jest jedynie Msza Święta - każdy uczestnik wyrusza w trasę na własną odpowiedzialność.


Pliki do pobrania:

Opisy są w trakcie weryfikacji i doprecyzowywania, najlepiej pobrać je nie wcześniej niż trzy dni przed wyruszeniem na EDK.


Wspierają EDK

Nie warto żyć normalnie
warto żyć ekstremalnie